5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Niecodzienna sytuacja na przejściu granicznym. Kobieta zapomniała, że się rozwiodła?

BartoszyceNiecodzienna sytuacja na przejściu granicznym. Kobieta zapomniała, że się rozwiodła?

Na drogowym przejściu granicznym w Bezledach doszło do niecodziennego incydentu. Rosyjska obywatelka próbowała przekroczyć polską granicę, twierdząc, że jest żoną obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. Jednak nie wspomniała o istotnym fakcie — małżeństwo to zostało już rozwiązane.

reklama

Sprytna próba przekroczenia granicy

23 czerwca do punktu odprawy granicznej podjechała 42-letnia kobieta. Jako dowód uprawniający do przekroczenia granicy przedstawiła, oprócz standardowych dokumentów podróży, również akt małżeństwa z Polakiem. Została jednak szybko rozpoznana przez czujnych funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Bezledach.

W trakcie dokładnej weryfikacji dokumentów funkcjonariusze ustalili, że twierdzenia kobiety nie są zgodne z prawdą. Okazało się, że jej małżeństwo z obywatelem Polski zakończyło się rozwodem miesiąc wcześniej.

reklama

Konsekwencje próby oszustwa

Nieudana próba przekroczenia granicy przez 42-letnią Rosjankę nie pozostała bez konsekwencji. Oszustka została ukarana grzywną w wysokości 1700 złotych. Po zakończonych procedurach kobieta nie została wpuszczona na terytorium Polski, a jej wizyta została anulowana.

źróło: SG

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia