-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

W regionie powstanie nowoczesna spopielarnia zwłok

OlsztynW regionie powstanie nowoczesna spopielarnia zwłok

Krematorium będzie wyposażone w spopielarnię, kaplicę i zaplecze techniczne. Niewykluczone, że powstanie także lokal gastronomiczny dla żałobników uczestniczących w pogrzebie.

reklama

Popularność pochówków urnowych

Jak informuje Zakład Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie, w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się pochówki urnowe. Obecnie już ponad połowa pochówków odbywa się w ten sposób.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom i potrzebom mieszkańców, władze miasta zdecydowały o budowie krematorium na cmentarzu w Dywitach. Olsztyn jest jednym z tych miast, w których pochówków urnowych jest najwięcej, a brak krematorium na miejscu stanowił dotychczasowy problem dla osób, które chciały dokonać takiego pochówku.

reklama

O projekcie

Firma, która ma zrealizować inwestycję, została wybrana przez władze miasta w przetargu już w 2022 roku. Zadanie, którego się podjęła, ma formułę — zaprojektuj i wybuduj. Krematorium powstanie na gruncie o powierzchni niespełna hektara. Jak zapowiadają władze miasta, wkrótce ma być gotowy projekt spopielarni, a potem ruszy właściwa cześć inwestycji — budowa.

Inwestycja obejmuje wielofunkcyjny dom przedpogrzebowy wraz ze spopielarnią, kaplicą i zapleczem technicznym. Opcjonalnie przewidziana jest również budowa lokalu gastronomicznego dla osób uczestniczących w ceremoniach pogrzebowych, a także obiektów związanych z handlem lub usługami funeralnymi.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
18 czerwca 2023 08:17

Nie podoba mi się to, t jakiś niemiecki wymysł albo gożej muzułmański

Polecane
Ogłoszenia