22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Tragiczne wydarzenia nad jeziorem: 19-letni mężczyzna utonął

DziałdowoTragiczne wydarzenia nad jeziorem: 19-letni mężczyzna utonął

Niezapomniane chwile nad jeziorem Hartowieckim (powiat działdowski) przemieniły się w koszmar, kiedy świadkowie zgłosili, że jeden z pływaków zniknął z ich oczu. Zarówno strażacy ochotnicy, jak i zawodowi, w tym grupa wodno-nurkowa, prowadzili intensywne poszukiwania mężczyzny w pobliżu wsi Hartowiec w gminie Rybno.

reklama

Zgodnie z relacjami świadków, młody mężczyzna kąpał się w jeziorze, ale po około godzinie zniknął z ich pola widzenia. Warmińskie i mazurskie jeziora, z ich wyjątkowo ciepłą wodą, przyciągały tego dnia wielu odwiedzających, którzy wykorzystywali czwartkowe popołudnie na spędzenie czasu nad wodą. W tym czasie ratownicy nie pełnili jeszcze dyżurów na kąpieliskach, które miały rozpocząć się w ostatnim tygodniu czerwca.

Mimo nieustępliwych wysiłków, nie udało się uratować życia 19-letniego mężczyzny, którego służby wyciągnęły z wód jeziora Hartowieckiego. Zgodnie z wstępnymi informacjami, młody mężczyzna przybył nad jezioro w gminie Rybno (sąsiedni powiat działdowski) w towarzystwie grupy znajomych, aby popływać. W pewnym momencie wyskoczył z rowerka wodnego i zniknął pod powierzchnią wody.

reklama

Służby ratunkowe z sąsiednich powiatów nowomiejskiego i iławskiego przybyły na miejsce, aby pomóc w poszukiwaniach. Ciało 19-latka wydobyto z wody po około godzinie od zgłoszenia zaginięcia. Niestety, pomimo natychmiastowej próby reanimacji, stwierdzono zgon młodego mężczyzny. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że był on mieszkańcem Bratiana.

Policja przekazała dodatkowe informacje na temat tego tragicznego incydentu. Młodzieniec był nad jeziorem z trzema kolegami. Po dłuższym czasie nieobecności, koledzy zgłosili jego zaginięcie służbom. Ciało zostało wydobyte i podjęto reanimację, jednak okazało się to nieskuteczne. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności zdarzenia – powiedział oficer prasowy KPP w Działdowie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane