16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Nieuczciwa stomatolog usłyszała 1532 zarzuty!

NidzicaNieuczciwa stomatolog usłyszała 1532 zarzuty!

Sąd Okręgowy w Olsztynie ustalił datę rozpoczęcia procesu przeciwko lekarce oskarżonej o fałszywe wpisy usług medycznych w systemie rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Pierwsza rozprawa w tej sprawie zaplanowana jest na 13 lipca 2023 r.

reklama

Kamila M., praktykująca stomatolog z Nidzicy, jest oskarżona o wprowadzenie nieprawdziwych informacji do dokumentacji medycznej w celu uzyskania niezasłużonej korzyści majątkowej. Prokuratura Rejonowa w Nidzicy przesłała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia, który obejmuje aż 1532 zarzuty przeciwko lekarce.

Przebieg oszustwa

Zarzuty dotyczą czynów, do których Kamila M. miała dopuścić się od maja 2019 do lutego 2022 r., prowadząc praktykę stomatologiczną. Stomatolog jest oskarżona o nierzetelne rozliczenia z NFZ – według śledczych, wpisywała do systemu usługi, które nie zostały wykonane lub zostały wykonane tylko częściowo. Wśród nich były m.in. badania kontrolne, znieczulenia, opracowanie i odbudowa zęba oraz chirurgiczne usunięcie zęba.

reklama

Konsekwencje działania

Według aktu oskarżenia, Kamila M., fałszując dokumentację ponad 500 pacjentów, mogła doprowadzić NFZ do niekorzystnego dysponowania środkami finansowymi. Suma nienależnej refundacji, jaką Fundusz miał wypłacić na podstawie fałszywych dokumentów, wynosiła ponad 278 tys. zł.

Podejrzana przyznaje się do zarzutów

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej, Kamila M. przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia. Proces rozpocznie się 13 lipca 2023 r. i będzie mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznej oceny i odpowiedzialności Kamili M. za te czyny.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
12 czerwca 2023 11:45

To reguła czy przypadek?

Wiola
9 czerwca 2023 22:06

No to sporo tych zarzutów 🤣🙏

Polecane
Ogłoszenia