18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Skandal w gabinecie dentystycznym. Stomatolog usłyszała… 1,5 tys. zarzutów

NidzicaSkandal w gabinecie dentystycznym. Stomatolog usłyszała... 1,5 tys. zarzutów

Stomatolog z Nidzicy usłyszała ponad 1,5 tys. zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej oraz oszustwa, co może grozić jej karą do ośmiu lat pozbawienia wolności. Policja ustaliła, że kobieta składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. W dokumentacji kilkuset pacjentów wpisywała niewykonane usługi dentystyczne, co spowodowało straty na kwotę ponad 278 tys. zł na szkodę NFZ.

reklama

Fałszywe dokumenty medyczne

Według sierż. szt. Alicji Pepłowskiej z nidzickiej policji, stomatolog z Nidzicy wpisywała do dokumentacji medycznej swoich pacjentów nie tylko usługi, których nie wykonała, ale również leczyła zęby, których niektórzy pacjenci już nie posiadali. W dokumentacji pacjentów wpisywała takie usługi jak znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie kontrolne.

Skutki fałszerstw i konsekwencje prawne

Stomatolog z Nidzicy swoją działalnością spowodowała na szkodę NFZ straty na łączną kwotę ponad 278 tys. zł. Wobec podejrzanej zastosowano zabezpieczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów.

reklama

Osoba oskarżona o fałszowanie dokumentacji medycznej może zostać skazana na karę do ośmiu lat pozbawienia wolności. Ponadto stomatolog z Nidzicy została obciążona zabezpieczeniem majątkowym w wysokości 100 tys. zł.

Sprawa stomatologa z Nidzicy pokazuje, jakie konsekwencje mogą wynikać z fałszowania dokumentacji medycznej. Przestępstwo to nie tylko zagraża pacjentom, ale również szkodzi budżetowi państwa. Osoby oskarżone o takie przestępstwa muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi oraz finansowymi. Warto przypomnieć, że w służbie zdrowia liczy się przede wszystkim etyka i dobre praktyki, a każdy inny sposób działania jest nie do zaakceptowania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
10 kwietnia 2023 18:01

Ta cała Nidzica to jakaś dziwna

Polecane