fbpx
17 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Spowodował wypadek? Świadkowie wypowiadali się w sprawie kontrowersyjnego adwokata

OlsztynSpowodował wypadek? Świadkowie wypowiadali się w sprawie kontrowersyjnego adwokata

Sprawa adwokata z Łodzi, Pawła K., oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego, jest nadal żywo śledzona przez opinię publiczną. Proces, który rozpoczął się w lutym, koncentruje się na zdarzeniu, które miało miejsce 26 września 2021 roku, na trasie z Jezioran do Barczewa. Paweł K. jest oskarżony o umyślne naruszenie przepisów ruchu drogowego, co doprowadziło do czołowego zderzenia jego samochodu z innym pojazdem, w wyniku którego zginęły dwie kobiety.

reklama

Paweł K. zasłynął po wypadku, gdy publicznie stwierdził, że kobiety zginęły, ponieważ jechały „trumną na kółkach”. Na jednej z rozpraw mówił, że nie pamięta co działo się tuż przed wypadkiem, nie pamięta też samochodu jadącego z przeciwka, ale twierdzi, że jechał z przepisową prędkością i nie zjechał na lewy pas. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora i oskarżycieli posiłkowych, odpowiadając jedynie na pytania sądu i swojego obrońcy.

reklama
Zapadł wyrok ws. wypadku, w którym zginęło rodzeństwo! Wysoka kara?

Podważanie opinii biegłych przez obrońcę

Obrońca oskarżonego, mecenas Kazimierz Pawelec, podważa wiarygodność opinii biegłych, którzy badali okoliczności wypadku. Obrońca zwraca uwagę na dane, które zostały pobrane z komputera samochodu Pawła K., i pyta, czy do ich pozyskania użyto autoryzowanego oprogramowania.

Zeznania świadków na rozprawie

Podczas ostatniej rozprawy (07.06.2023) zeznawali świadkowie zdarzenia, w tym ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce wypadku, oraz córka jednej z ofiar. Wszyscy podkreślali, że warunki drogowe tego dnia były bardzo dobre, a Paweł K., według ich relacji, wielokrotnie powtarzał, że to kobiety swoim autem uderzyły w jego samochód.

reklama

Oczekiwane przesłuchanie żony Pawła K.

Kluczowym elementem procesu może okazać się przesłuchanie żony Pawła K., która była z nim w samochodzie podczas wypadku. Jest ona jedynym naocznym świadkiem zdarzenia, jednak nie stawiła się na ostatniej rozprawie.

Policjant strzałem w klatkę piersiową zabił mężczyznę. Sprawą zajmie się sąd

Sprawa ciągle budzi emocje

Wzburzenie w społeczeństwie wywołane jest zarówno kontrowersyjnym zachowaniem oskarżonego, jak i trudnościami z prowadzeniem śledztwa. Sprawa Pawła K. ciągle budzi emocje, a proces prawny jest żywo śledzony przez media i opinię publiczną.

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
12 czerwca 2023 11:52

Zbyt długo trwają sprawy piratów drogowych nawet przy winie nie budzącej wątpliwości

Polak
10 czerwca 2023 09:37

zutylizowac śmiecia i tyle

Polecane
Ogłoszenia

Policjant strzałem w klatkę piersiową zabił mężczyznę. Sprawą zajmie się sąd

Zapadł wyrok ws. wypadku, w którym zginęło rodzeństwo! Wysoka kara?