fbpx
15 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jak zrobić zdrowe masło? Możesz spróbować w swoim domu

Lidzbark WarmińskiJak zrobić zdrowe masło? Możesz spróbować w swoim domu

W czasach, gdy coraz więcej osób stawia na zdrowe i świadome odżywianie, znane i cenione produkty zyskują swoje domowe odpowiedniki. Nie inaczej jest z masłem, którego tradycyjna, domowa wersja znów zyskuje na popularności. Jak je zrobić? Tłumaczy to, zdobywający coraz większą popularność w sieci, Pan Romuald znany jako Zaklinacz Byków.

reklama

Pan Romuald dzieli się swoją wiedzą

Pan Romuald to postać dobrze znana z wielu filmów ukazujących jego wiejskie życie. Dzieli się on z widzami swoją wiedzą na temat różnorodnych tematów – od oswajania byków, przez warsztat kowalski, aż po naprawę sprzętu rolniczego. W ostatnim odcinku popularny rolnik zabrał swoich widzów do serca każdego gospodarstwa – kuchni.

Śmietana i siła

Najważniejszym składnikiem w procesie tworzenia masła jest śmietana. Pan Romek korzysta z mleka pochodzącego od swoich krów — to właśnie je wykorzystuje do przygotowania swojskiego smarowidła.  

reklama
Sieć wstrząśnięta zdjęciem z podolsztyńskiej restauracji. Tak je rodzina z dziećmi

Śmietanę należy wlać do dużego słoika w ten sposób, aby nie zapełnić go w całości. Sekretem Pana Romka jest dodanie do niej szczypty soli. Następnie konieczne jest energiczne wstrząsanie naczyniem. Może to okazać się dosyć proste, ale to tylko pozory — wymaga to odpowiedniego chwycenia słoika i użycia właściwej siły.

Cierpliwość i wytrwałość

Gęstnienie śmietany po około 15 minutach intensywnego wstrząsania to dopiero początek procesu. Pan Romek podkreśla, że wstrząsanie powinno trwać, aż zawartość słoika zacznie wydawać charakterystyczny dźwięk, a wewnątrz zobaczymy grudki masła. W tym momencie masło należy odsączyć i uformować w maselnicy.

reklama

Smak i zdrowie

Zdaniem Pana Romualda domowe masło przewyższa komercyjne odpowiedniki nie tylko pod kątem jakości składników, ale także smaku. Wszystkie podniebienia, które miały okazję skosztować tego wiejskiego specjału, bez dwóch zdań zgodziły się, że to smak, którego nie da się porównać z żadnym innym.

Kto zostanie kulinarnym królem Olsztyna? Rozpoczyna się wyjątkowa rywalizacja
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Nowe informacje w sprawie Pizzerii Roma

Niecodzienny widok w McDrive Olsztyn. Kobieta na koniu zamawia zestaw na wynos