fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Co tenisista zawsze ma w swojej torbie? O tych rzeczach nie zapomina

Materiał partneraCo tenisista zawsze ma w swojej torbie? O tych rzeczach nie zapomina

Artykuł sponsorowany

reklama

Trzeba przyznać, że tenis ziemny to wymagający sport, który wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej. Regularne treningi na pewno będą w tym względzie pomocne. Aby móc cieszyć się z możliwości, jakie ten sport jest w stanie zapewnić, należy się w odpowiedni sposób przygotować. Mowa tu nie tylko o systematycznych treningach, ale także akcesoriach, których nigdy nie można zapomnieć.

Garderoba tenisisty

Koszulki tenisowe można znaleźć w ofercie wielu sklepów sportowych — stacjonarnych i internetowych. Dlaczego odpowiednia koszulka jest tak ważna? M.in. z tego względu, że jest ona w stanie zapewnić sportowcowi odpowiednią cyrkulację powietrza. Bieganie po korcie powoduje, że człowiek intensywnie się poci. Zły materiał będzie powodował otarcia na skórze, które u zapalonego tenisisty będzie powodować dyskomfort. Dobrej jakości koszulka, która zawsze powinna znajdować się w torbie na kort, takich sytuacji nie będzie umożliwiała. Dobra koszulka do tenisa zapewnia swobodę ruchów, a dodatkowo pozwala na skuteczne odprowadzanie wilgoci.

reklama

Podobnie jest w przypadku spodenek, które także należy wybrać z odpowiednią starannością. Na korcie należy mieć dedykowane spodenki, które mają dodatkowe kieszonki po bokach. Często bywa tak, że to właśnie w nich skrywają się zapasowe piłki do grania. Jednak ważniejsze jest to, aby spodenki tak samo zapewniały skuteczne odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu na korcie będzie można spędzić długie godziny, bez obaw o swój dyskomfort.

Co przydać się może tenisiście?

W torbie tenisisty może znaleźć się wiele rzeczy, które poniekąd uzależnione są od indywidualnych potrzeb gracza.

reklama

Jednak zdecydowana większość z nich decyduje się na to, aby pod ręką mieć ręcznik. Opaska na głowie, której zadaniem jest pochłanianie potu, nie zawsze jest wystarczająca. Przydać się może także ręcznik, który będzie w stanie wspierać podczas ocierania kropel potu, których będzie na pewno dużo.

W torbie nie powinno zabraknąć także wody. Najlepiej cała butelka, ok. 1,5 litra. Może na pozór wydawać się to dużo, jednak tenis to naprawdę wymagająca dyscyplina sportowa. Podczas każdego intensywnego treningu należy zadbać o swoje nawodnienie, aby nie zasłabnąć. Skoro już o wodzie mowa, to warto także dodać do tego przekąski, które będzie można spożyć zaraz po zakończonej grze. W trakcie gry lepiej nie jeść, aby nie powodować u siebie nieprzyjemnego dyskomfortu.

Czy w torbie tenisisty powinny znaleźć się buty? Oczywiście, że tak. Na kort tenisowy lepiej zabrać obuwie na zmianę. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z kortem krytym. Należy bazować na obuwiu, które dedykowane jest specjalnie dla tenisistów lub przynajmniej dla biegaczy, ponieważ są one w stanie zapewnić zdecydowanie lepszą amortyzację.

Co jeszcze włożyć do torby? Wszystko tak naprawdę uzależnione jest już dalej od gracza. Można zdecydować się na torbę, która pomoże zmieścić nie tylko wyżej wymienione elementy, ale także potrzebne do grania rakiety tenisisty.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia