fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmarło dwóch znakomitych lekarzy, którzy pracowali w Szpitalu Wojewódzkim

OlsztynZmarło dwóch znakomitych lekarzy, którzy pracowali w Szpitalu Wojewódzkim

Pod koniec maja, Olsztyńska społeczność medyczna straciła dwie swoje znaczące postaci. Dr Leonard Januszko zmarł 26 maja, natomiast dr Jan Kopeć odszedł cztery dni później, 30 maja. Obaj lekarze zasłużyli się dla Szpitala Wojewódzkiego, gdzie wieloletnia, owocna praca wpłynęła na kształtowanie i rozwój placówki.

reklama

Dr Leonard Januszko, ordynator Oddziału Rehabilitacji w latach 1991-2004, był jednym z twórców tej jednostki. Swoje profesjonalne życie poświęcił rehabilitacji – dziedzinie medycyny, której celem jest przywracanie pacjentom zdolności do funkcjonowania w społeczeństwie. Januszko był aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, reprezentował również Polskę w Sekcji Medycznej Rehabilitation International. Przez wiele lat pełnił również funkcję dziekana Wydziału Fizjoterapii Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Wspomina go jako wybitnego społecznika jego córka, dr Beata Januszko-Giergielewicz.

Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!

Dr Jan Kopeć, wybitny neurochirurg, zakończył swoją karierę zawodową w Szpitalu Wojewódzkim trzy i pół roku temu. Przez niemal czterdzieści lat, od 1980 r., pracował w Oddziale Neurochirurgii, a funkcję ordynatora pełnił aż do 2003 r. Dr Kopeć odegrał kluczową rolę w rozwoju neurochirurgii, wprowadzając nowatorskie procedury i umożliwiając wprowadzenie technologii neuronawigacji.

reklama

Obu lekarzy żegnali współpracownicy, podkreślając ich nieoceniony wkład w rozwój Szpitala Wojewódzkiego. Dyrektor placówki, Irena Kierzkowska, wyraziła wdzięczność za liczne zasługi dr Kopcia, w tym za wykształcenie zespołu lekarskiego. Wspomniała również o imponującej osobowości lekarskiej pana doktora i jego zaangażowaniu w dobro pacjentów.

Strata obu tych znakomitych lekarzy to wielka utrata dla społeczności medycznej. Ich nieocenione wkłady w rozwój medycyny w regionie odcisnęły trwałe piętno na Szpitalu Wojewódzkim i pozostaną niezapomniane.

reklama
Wścieklizna dotarła do Olsztyna! Wyznaczono obszar zagrożenia. Lista ulic

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
1 czerwca 2023 22:11

Z całym szacunkiem. Szczepionka już działa .ja też mam problem zdrowotne

henio.
1 czerwca 2023 12:40

Szkoda,ogromna strata.

Polecane
Ogłoszenia

Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!

Uwaga, bakterie w wodzie! Sanepid potwierdza zagrożenie na Warmii i Mazurach