22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Rutynowa kontrola drogowa przerodziła się w akcję ratunkową

Lidzbark WarmińskiRutynowa kontrola drogowa przerodziła się w akcję ratunkową

W pewnym sensie służba policyjna jest nieprzewidywalna. To, co z początku wygląda jak rutynowa kontrola drogowa, może niespodziewanie wymagać od funkcjonariuszy szybkiego i skutecznego działania, mającego na celu ochronę zdrowia, a czasami nawet ratowanie życia. Przykładem tego jest incydent, który miał miejsce podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w sobotę na 35-letnim mężczyźnie.

reklama

Akcja “lejek” przeradza się w misję ratunkową

W sobotę, 27 maja 2023 r., w Lubominie, policjanci z grupy ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Lidzbarku przeprowadzali operację znaną jako “akcja lejek”. Głównym celem tego typu działań jest kontrola stanu trzeźwości kierowców. Około 7:30 rano, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 35-letniego kierowcę motoroweru. Po zakończeniu kontroli mężczyzna, próbując powrócić na swój jednoślad, nagle zasłabł, przewrócił się i stracił przytomność. Policjanci niezwłocznie przystąpili do akcji, udzielając pomocy, która okazała się być absolutnie konieczna, ponieważ mężczyzna miał trudności z oddychaniem.

Szybka reakcja policjantów i strażaka

Doświadczeni funkcjonariusze — st. sierż. Tomasz Bielikowicz i post. Marta Bruehn — szybko udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, zapewnili mu bezpieczeństwo i monitorowali jego podstawowe funkcje życiowe do momentu przybycia wezwanego przez nich zespołu ratownictwa medycznego. Do udzielenia pomocy dołączył także funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pasłęku, który będąc w pobliżu, zauważył sytuację. 35-latek został przekazany pod opiekę profesjonalnych ratowników medycznych. Policjanci zadbali również o to, aby jednoślad, którym poruszał się mężczyzna, trafił do członka jego rodziny.

reklama

Uroki pracy w policjantów

Historia ta służy jako przypomnienie, że służba policyjna nie jest jednobarwna i że policjanci mogą zostać wezwani do różnego rodzaju sytuacji — od rutynowej kontroli drogowej, przez ściganie przestępców, do udzielania pierwszej pomocy. Zadanie to wymaga elastyczności, szybkiego myślenia i gotowości do natychmiastowej reakcji w sytuacjach kryzysowych. To także potwierdzenie, że bez względu na to, co dzieje się podczas ich służby, najważniejszym priorytetem dla policjantów jest zawsze ochrona i ratowanie ludzkiego życia.

źródło: KPP Lidzbark Warmiński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wedr
2 czerwca 2023 17:19

zestresował się pewnie kontrolą…

Polecane