29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Powstanie wielkie centrum handlowe przy ul. Sielskiej w Olsztynie!

OlsztynPowstanie wielkie centrum handlowe przy ul. Sielskiej w Olsztynie!

Już w tym roku przy drodze wylotowej na Ostródę zaplanowano budowę nowoczesnego centrum handlowego. Gdańska firma RWS Investment Group uzyskała niezbędne pozwolenie na realizację tego ambitnego projektu. Inwestor znany jest głównie z budowy obiektów komercyjnych. Teraz postawi budynki handlowe na 4,6 ha przy ulicy Sielskiej, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Lotniczą.

reklama

Duży kompleks handlowo-usługowy ze stacją paliw

Inwestycja obejmuje budowę kompleksu handlowo-usługowego o imponującej powierzchni 15 tys. mkw. W planach jest otwarcie 20 sklepów i lokali użytkowych w parterowym budynku. Wielkość oferowanych przestrzeni komercyjnych jest elastyczna, dając najemcom możliwość wyboru między powierzchnią 100 mkw. a potężnym sklepem na powierzchni prawie 2 tys. mkw.

Poza atrakcyjnymi lokalami handlowymi planowana inwestycja obejmuje również budowę stacji paliw i parkingu na 425 miejsc. W ten sposób, nowe centrum handlowe zaoferuje kompleksową obsługę dla wszystkich odwiedzających.

reklama

Przygotowania do otwarcia

Jak zapewnia inwestor, przed rozpoczęciem budowy udało się wynająć większość lokali. Proces komercjalizacji jest na finiszu, co pokazuje ogromne zainteresowanie ze strony najemców. Wśród przyszłych użytkowników centrum handlowego znajdą się renomowane podmioty z sektora spożywczego, elektroniki użytkowej, a także popularne sklepy zoologiczne, odzieżowe i drogeryjne.

Zmiany w organizacji ruchu

Budowa centrum handlowego wiąże się również ze zmianami w infrastrukturze drogowej. Za skrzyżowaniem z ulicą Lotniczą, w kierunku Ostródy, powstanie rondo, które ma poprawić płynność ruchu. Dodatkowo inwestor planuje budowę ciągów pieszych i rowerowych, poprawiając tym samym dostępność centrum dla mieszkańców.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dajtki
3 czerwca 2023 15:33

I bardzo dobrze ze będzie nowy sklep , nie ma tam gdzie zrobić zakupów jest tylko Lewiatam Kubuś ale tam wszystko nie świeże i po terminie . Sery zapleśniałe

ddd
2 czerwca 2023 11:49

Zna ktoś może nazwiska osób które zarządzają lotniskiem. Chciałbym po prostu wiedzieć.

Polecane