14 C
Olsztyn
wtorek, 9 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie przy lotnisku na Dajtkach powstanie centrum handlowe

OlsztynW Olsztynie przy lotnisku na Dajtkach powstanie centrum handlowe

Jest już decyzja w sprawie budowy parku handlowego przy lotnisku w Dajtkach. Rozmowy trwały od kilkunastu miesięcy, teraz zaczęły się konkretne działania.

Miasto wydało warunki zabudowy

reklama

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, olsztyński ratusz wydał właśnie pierwszą istotną decyzję w sprawie parku handlowego przy lotnisku w Dajtkach. Miasto ustaliło warunki zabudowy dla inwestycji, która ma objąć „budowę budynku usługowo-handlowego z powierzchnią sprzedaży do 2000 m² wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym przyłączami” i która ma powstać przy zbiegu ulic Sielskiej i Lotniczej.

Na terenie lotniska zaplanowano także budowę nowego hangaru lotniczego, jednak jeszcze nie wydano decyzji w sprawie warunków zabudowy.

Powstaną też nowe osiedla

reklama

Miasto wydało także decyzje związane z pozwoleniami na budowę nowych budynków mieszkalnych. Pierwsza obejmuje zespół dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, które mają powstać przy ulicy Zamenhofa. Druga dotyczy powstania budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Wyszyńskiego, obok domu handlowego „Gracja”.

Niecodzienne odkrycie archeologiczne pod placem na Mazurach

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×