fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ratusz wybuduje mieszkania: podpisano umowę z BGK

OlsztynRatusz wybuduje mieszkania: podpisano umowę z BGK

Władze Olsztyna zdecydowały się na zdecydowany krok w kierunku rozwoju infrastruktury mieszkaniowej w mieście. Celem jest dostarczenie mieszkań na wynajem dla mieszkańców o ograniczonych zasobach.

reklama

Porozumienie z BGK

Decyzja ta była możliwa dzięki umowie podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Umowa ta zapewnia finansowe wsparcie z Funduszu Dopłat, które pozwoli na realizację ambitnego planu. Jak stwierdził w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, przedmiotem umowy jest budowa pięciu budynków mieszkalnych, które będą prowadzone przez Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W ramach tej umowy, wysokość dofinansowania wyniesie 5 milionów złotych.

Mieszkania dla olsztynian

Planowany projekt przewiduje powstanie około 1,9 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. BGK zaznacza, że wybudowane mieszkania nie mogą być wyodrębnione na własność przez co najmniej 15 lat.

reklama
Znany ciucholand znika z centrum Olsztyna. Ratusz podjął decyzję

Osoby, które spełniają określone kryteria dochodowe, będą mogły starać się o nowe mieszkania. Dodatkowo, aby ubiegać się o lokal, konieczne będzie wpłacenie 10 procent wartości mieszkania.

Dofinansowanie budowy mieszkań socjalnych

Warto wspomnieć, że ostatnie dofinansowanie, które Gmina Olsztyn otrzymała od BGK, było przeznaczone na budowę nowych bloków z mieszkaniami socjalnymi. Nowe bloki mieszkalne będą zlokalizowane w sąsiedztwie schroniska dla bezdomnych przy ul. Towarowej. Planuje się, że powstanie tam 56 mieszkań o łącznej powierzchni około 1,15 tysiąca metrów kwadratowych.

reklama

Prezydent Grzymowicz zaznaczył, że miasto otrzymało dofinansowanie na realizację tej inwestycji w wysokości 85 procent z funduszy BGK.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
7 czerwca 2023 13:04

Nawet za darmo albo za doplata nie chcial bym mieszkac na Towarowej a co dopiero jeszcze placic

Czekoladowy józek
31 maja 2023 12:42

Grzym pustak budę sobie postaw

Polecane
Ogłoszenia

UWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta

Zniszczona, zabytkowa kamienica w centrum miasta na sprzedaż