4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Szykuje się kolejna “krucjata” wiernych przeciwko Lidlowi

OlsztynSzykuje się kolejna "krucjata" wiernych przeciwko Lidlowi

Podczas sesji Rady Gminy Gietrzwałd 24 maja, wójt Jan Kasprowicz poinformował radnych o piśmie od rektora sanktuarium w Gietrzwałdzie, z prośbą o interwencję w sprawie marszów protestacyjnych na terenie sanktuarium. Protesty są związane z budową Centrum Dystrybucyjnego Lidla 800 metrów od sanktuarium maryjnego. Pierwszy protest zgromadził około 600 pielgrzymów i zakończył się wręczeniem petycji przeciwko budowie Centrum, podpisanej przez 3270 osób.

reklama

Planowany jest kolejny protest na 3 czerwca, podczas którego organizatorzy zamierzają wręczyć petycję wójtowi, który nie był obecny podczas pierwszego protestu. Wójt wyraził obawy związane z bezpieczeństwem podczas marszów, zwłaszcza po tym, jak organizatorzy przyznali, że pierwszy marsz wymknął się spod kontroli.

Rada przyjęła jednomyślnie uchwałę sprzeciwiającą się rozpowszechnianiu informacji godzących w dobra osobiste gminy i organów Gietrzwałdu. Petycja przeciwko budowie Centrum Lidla, złożona przez Komitet Obrony Gietrzwałdu, nie została rozpatrzona z powodu braku danych osoby składającej petycję.

reklama

Lider Komitetu Obrony Gietrzwałdu, Jacek Wiącek, zapewnił o pokojowym charakterze zaplanowanej na 3 czerwca pielgrzymki. Wiącek podkreślił, że ograniczenie swobody wypowiedzi jest niedopuszczalne w demokratycznym państwie, a Komitet ma już zgromadzone 6 tys. podpisów pod petycją.

Podczas sesji radni przyjęli również uchwałę dotyczącą budowy drogi, która połączy hale Lidla z drogą krajową DK16. Pomimo protestu jednej z radnych, która domagała się przedstawienia projektu porozumienia, uchwała została przyjęta “in blanco”.

źródło: Debata

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Armagedon Biada
30 maja 2023 03:04

A skąd te 6 tys. Bo Gietrzwałd nie liczy tylu mieszkańców. Ilu tak naprawdę mieszkańców się podpisało? Ktoś to specjalnie nakręca i robi zbędne zamieszanie.

dis
29 maja 2023 12:52

Domek – Bzdury piszesz jak oszołom. W linku, który podałeś znajdują się dokumenty. Czytałeś? Pewnie nie. A ja przeczytałem. Nie ma słowa o przetwarzaniu odpadów. Wydane jest pozwolenie i opisane warunki środowiskowe. Podane jest, że będą tam magazynowane towary o charakterze uniwersalnym, o neutralnym wpływie na środowisko (produkty z papieru, sprzęt AGD, produkty spożywcze itp.). Ani słowa o przetwarzaniu odpadów. No i maksymalna wysokość hali to 24m, a nie jak piszesz 25m, ale to szczegół. Nie przeczytałeś też, że inwestor planuje wysokość kalenicy = 20,85m. oraz: “centrum dystrybucyjne pełni również, w wydzielonej części, funkcję magazynu odpadów wytwarzanych w centrum oraz… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia