25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Budowa ronda na ul. Bartąskiej miała ułatwić życie mieszkańców. Pojawił się problem

OlsztynBudowa ronda na ul. Bartąskiej miała ułatwić życie mieszkańców. Pojawił się problem

Gmina Stawiguda rozpoczęła budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Stawigudzkiej i Złotej. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz usprawnienie ruchu na tych zakorkowanych drogach. Prace są dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, gminy Stawiguda i powiatu olsztyńskiego.

reklama

Budowa ronda wystartowała we wrześniu 2022 roku, a początkowo planowano wykonać prace związane z infrastrukturą podziemną oraz część robót dotyczących konstrukcji samego ronda przed zimą. W ostatnich tygodniach inwestycja napotkała jednak na problemy, a prace zostały wstrzymane. Przestój wynika z oczekiwania na wykonanie przełożenia sieci gazowej przez Polską Spółkę Gazownictwa, co jest niezbędne do dalszych działań.

Władze gminy Stawiguda wyraziły swoje zaniepokojenie opóźnieniem prac i chcą, aby były one lepiej zorganizowane przez wykonawcę. Formalnym inwestorem jest powiat olsztyński, który podpisywał umowę z wykonawcą. Gmina Stawiguda nie ma bezpośredniego wpływu na realizację inwestycji, chociaż jest żywo zainteresowana przebiegiem prac, jako współfinansujący.

reklama

Budowa ronda miała zakończyć się do końca tego roku. Mieszkańcy są zainteresowani, aby prace przebiegały zgodnie z planem, gdyż tłok na skrzyżowaniu powoduje problemy dla kierowców oraz autobusów miejskich.

Najnowsza galeria zdjęć prezentująca postęp prac na budowie ronda jest dostępna pod naszym artykułem.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
22 marca 2023 23:17

Toć to zadupie świata po kiego tam rondo ?

Brawo wy
22 marca 2023 07:22

A PSG sie nie spieszy bo jest zajete wywalaniem publicznych pieniedzy na sponsorowanie prywatnych klubow sportowych. Wiec ludzie beda sie meczyc miesiacami. Gratulacje dla wykonawcy ze nie zaklepał konkretnych terminow poszczegolnych prac aby wszystko zsynchronizowac.

Polecane