18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Joanna Jędrzejczyk w szpitalu. Przeszła operację

OlsztynJoanna Jędrzejczyk w szpitalu. Przeszła operację

Joanna Jędrzejczyk właśnie przeszła operację barku. Teraz czeka ją 9-miesięczna rehabilitacja.

reklama

Po wielu latach zaangażowania w profesjonalne treningi, Joanna Jędrzejczyk stanęła przed koniecznością zadbania o swoje zdrowie. Polska gwiazda MMA udostępniła w swoich mediach społecznościowych zdjęcie po operacji barku, określając ją jako ”trochę bolesną kosmetykę” i zapowiadając powrót do sportu po zakończeniu koniecznej rehabilitacji.

Oktagon bez Joanny Jędrzejczyk

W najbliższym okresie nie ujrzymy Joanny Jędrzejczyk w oktagonie. Ikonę polskiego MMA można było zobaczyć na zdjęciu w mediach społecznościowych z kliniki, tuż po operacji barku.

reklama

„Kosmetyka, trochę bolesna, ale po 20 latach w profesjonalnym sporcie okazała się konieczna. Teraz 9 miesięcy rehabilitacji, wolnych obrotów oraz cierpliwości i wrócę do robienia tego, co kocham – czyli sportu, rywalizacji i jeszcze więcej sportu. Planów mam co niemiara, a wiecie, że u mnie nie kończy się wyłącznie na planach” – napisała sportsmenka.

„Doktor miał trochę roboty, ale i tak muszę przyznać, że jestem szczęściarą, gdyż poza dwiema operacjami śródręcza (złamania podczas walk, które były wynikową złego zbijania wagi), to przez całą karierę nie doznałam urazu czy kontuzji, która wymagała ingerencji medycznej czy rezygnacji na jakiś czas z treningów oraz startów. Dużo pomogła mi w tym zdobyta wiedza na studiach, kursach czy współpraca z najlepszym fizjoterapeutą. Także kochani sportowcy i nie tylko, pamiętajcie, że najlepszą inwestycją jest nauka i inwestycja w siebie” – dodała.

reklama

Plan: rehabilitacja i dalsza kariera

Była mistrzyni UFC nie ukrywa, że planuje powrót do sportu. Najpierw jednak czeka ją 9-miesięczny proces rehabilitacji po operacji.

W trakcie całej kariery Jędrzejczyk nie musiała mierzyć się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Przeszła dwukrotnie operację śródręcza, ale wynikało to z niewłaściwego procesu zbijania wagi przed walkami. Natomiast operowany bark dokuczał jej już przez trzy lata – również przed ostatnimi pojedynkami.

„Co najśmieszniejsze, pierwszy najostrzejszy objaw pokazał się przed pierwszą historyczną walką z Weili Zhang, a i tak daliśmy czadu, dając wtedy walkę roku” – zdradziła 35-latka.

W czerwcu 2022 roku, po drugiej przegranej walce z Weili Zhang, polska mistrzyni ogłosiła zakończenie kariery. Później jednak nie raz wspominała o potencjalnym powrocie do rywalizacji w oktagonie. Teraz, ze względu na konieczną rehabilitację po operacji, na jej powrót będziemy musieli poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

Joanna Jędrzejczyk zdobyła tytuł mistrzyni UFC w kategorii słomkowej w latach 2015-2017. Rywalizowała między innymi z Claudią Gadelhą, Carlą Esparzą, Jessicą Penne, Karoliną Kowalkiewicz, Jessicą Andrade, Rose Namajunas, Valentiną Shevchenko czy Weili Zhang.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rrr
17 maja 2023 19:54

A ile lekarze dają czasu na rehabilitację dla zwykłego zjadacz chleba

iyu8oi
14 maja 2023 09:02

reklama

Polecane