20 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

O koronę Miss Polski 2023 powalczą dwie kandydatki z Warmii i Mazur

WiadomościO koronę Miss Polski 2023 powalczą dwie kandydatki z Warmii i Mazur

Najbardziej zjawiskowe panie z całego kraju przygotowują się do finałowego etapu Miss Polski 2023. Warmia i Mazury mają dwie reprezentantki. Czy to one staną na czele rankingu na gali finałowej, która odbędzie się w lipcu?

reklama

32 kandydatki do korony Miss Polski 2023

Do półfinału dostało się 59 osób, a do decydującej rundy w rywalizacji o tytuł Miss Polski zakwalifikowały się 32 niezwykle atrakcyjne kandydatki: po dwie reprezentantki z każdego województwa, co stanowi większą liczbę niż w poprzednich edycjach, kiedy to rywalizowały ze sobą 24 finalistki.

Pierwsze zgrupowanie odbyło się w dniach 5-7 maja w jednym z hoteli w pobliżu Łodzi. Jego celem było przygotowanie uczestniczek do zbliżającej się gali finałowej. To nie tylko okres intensywnych szkoleń, ale także czas na nawiązywanie długotrwałych przyjaźni między uczestniczkami.

reklama

Reprezentantki Warmii i Mazur: Agata i Paulina

Do walki o tytuł Miss Polski stanęły dwie reprezentantki z regionu Warmii i Mazur: Agata Filipowicz z Elbląga i Paulina Grabowska z Grunwaldu. Choć reprezentują różne typy urody, obie robią ogromne wrażenie.

Agata Filipowicz to studentka kosmetologii, która w wolnym czasie angażuje się w różne aktywności sportowe: pole dance, treningi na siłowni, narciarstwo czy długie spacery. Największą wartość w swoim życiu widzi w rodzinie. Jest też bardzo zaangażowana w pomoc innym, regularnie oddaje krew i zarejestrowała się w bazie DKMS jako potencjalna dawczyni szpiku.

reklama

Paulina Grabowska również preferuje aktywny tryb życia. Wypróbowała prawie wszystkie dyscypliny sportowe – od piłki nożnej, przez piłkę ręczną, tenis stołowy i ziemny, biegi, aż po siatkówkę. Pracuje jako magazynierka. Jest zaangażowana w działania na rzecz ekologii, preferuje ubieranie się w odzieży z second handów. Jak podkreśla, produkcja jednej pary jeansów może zużyć nawet 11 000 litrów wody.

Przed uczestniczkami kolejne zgrupowania i szkolenia, mające na celu przygotowanie do finałowej gali, która odbędzie się 16 lipca w Nowym Sączu.

Od Miss Polski do Miss World

Konkurs Miss Polski to coroczne święto urody, które jest organizowane od 1990 roku. Pierwszą laureatką tytułu najpiękniejszej kobiety w kraju została Ewa Szymczak z Łodzi. W ciągu tych wszystkich lat dwie Polki zdobyły tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie. Są to: Aneta Kręglicka (1989) i Karolina Bielawska (2021), które zostały laureatkami konkursu Miss World.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia