14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Śmierć na cmentarzu. 83-latek zmarł po potrąceniu przez auto

IławaŚmierć na cmentarzu. 83-latek zmarł po potrąceniu przez auto

W godzinach popołudniowych na jednym z cmentarzy w Iławie doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 83-letni mężczyzna. W chwili zdarzenia na cmentarzu wykonywane były prace związane z budową nagrobka przez pracowników jednego z zakładów kamieniarskich.

reklama

Około godziny 14:30, kierujący dostawczym busem Iveco, 53-letni pracownik firmy kamieniarskiej, nie zauważył znajdującego się na alejce cmentarnej seniora i potrącił go podczas cofania. W wyniku potrącenia, 83-latek doznał rany głowy, którą opatrywali na miejscu ratownicy medyczni.

W zdarzeniu oprócz załogi karetki pogotowia, interweniowali również policjanci oraz dwa zastępy strażaków. Mimo że rana głowy 83-latka nie wydawała się groźna, gdyż auto poruszało się z niewielką prędkością, a mężczyzna upadł na drogę szutrową, stan seniora pogorszył się. Został on przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł.

reklama

Jak poinformowała oficer prasowa policji w Iławie, Joanna Kwiatkowska, początkowo sądzono, że dojdzie do postępowania dotyczącego kolizji. Jednak po tragicznym finale zdarzenia, postępowanie prowadzone jest w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Za takie przestępstwo grozi nawet do ośmiu lat więzienia.

Warto dodać, że kierowca auta należącego do firmy kamieniarskiej był trzeźwy w chwili zdarzenia. Śledztwo w sprawie wypadku trwa, a służby dążą do pełnego wyjaśnienia okoliczności tragedii.

Śmierć na cmentarzu. 83-latek zmarł po potrąceniu przez auto wypadek Iława, Wiadomości, zShowcase

fot. KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia