22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Sześcioosobowa rodzina, w tym 90-letnia kobieta, bez dachu nad głową po pożarze

GiżyckoSześcioosobowa rodzina, w tym 90-letnia kobieta, bez dachu nad głową po pożarze

4 maja, w Spytkowie, niewielkiej miejscowości w powiecie giżyckim, doszło do tragicznego pożaru. W domu, który stanął w płomieniach, mieszkała sześcioosobowa rodzina, w tym 90-letnia kobieta i dzieci. Na miejscu interweniowało aż 25 strażaków, a akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin.

reklama

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Dyżurnego Stanowiska Dowodzenia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Informacja o zdarzeniu dotarła o godzinie 12:14. Już cztery minuty później pierwsze jednostki ratownicze dotarły na miejsce. Płomienie były tak intensywne, że wydobywały się przez okna i pokrycie dachowe. Stwierdzono, że ogniem objęte było poddasze budynku.

Na miejsce zdarzenia skierowano oddziały Komendy Powiatowej PSP w Giżycku oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości Spytkowo i Kruklanki. W sumie w akcji brało udział 25 strażaków. Trzech mieszkańców, na szczęście, samodzielnie opuściło budynek przed przybyciem służb przeciwpożarowych.

reklama

Strażacy zabezpieczyli teren, podali cztery prądy gaśnicze i udzielili wsparcia medycznego i psychicznego jednej z poszkodowanych osób. Na szczęście, zespół ratownictwa medycznego nie uznał za konieczne przewiezienie jej do szpitala.

Podczas pięcioipółgodzinnej akcji strażacy wynieśli z parteru dobytek, a także przeprowadzili prace rozbiórkowe konstrukcji dachu, aby dotrzeć do jeszcze tlących się elementów.

Aktualnie policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

reklama

Rodzina, która w pożarze straciła cały dobytek, potrzebuje teraz pomocy. Na stronie zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na rzecz poszkodowanych. Każda, nawet najmniejsza kwota, może pomóc im odbudować dom i wrócić do normalności.

Na stronie zrzutka.pl udostępniono zbiórkę na rzecz rodziny, która w pożarze straciła cały dobytek.

źródło: KPPSP Giżycko

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane