5 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Marcin Kulasek: Suwerenna Polska, to nie ta Ziobry [OPINIE]

Polska suwerenna to Polska w Unii Europejskiej. Tylko działając razem możemy skutecznie zmierzyć się takimi wyzwaniami jak pandemia, zmiany klimatu, kryzysy finansowe, agresywna polityka Rosji, czy relacje z Chinami.

Polska suwerenna, to Polska w Unii Europejskiej, bo suwerenność Polski powinna realizować się właśnie w ramach instytucji europejskich. Nie ma podziału my-oni. Nie ma żadnej mitycznej Brukseli. W Komisji Europejskiej, w Radzie są przecież Polacy. A że są oni nieudolni to inna sprawa. Np. Janusz Wojciechowski w rolnictwie radzi sobie marnie, w tym mogę się zgodzić z politykami Suwerennej Polski.

Jeśli Janusz Kowalski mówi, że chce zabrać Polskę z rąk eurokratów, to ma na myśli Wojciechowskiego. Tylko pytanie kogo ziobryści mają w zamian? Wiceministra rolnictwa, który nie odróżnia pszenicy od żyta?

Marcin Kulasek: Strzał w kolano! [OPINIE]

Ziobryści mówią, że zrobili wiele dobrego dla Polski. Póki co zostaną zapamiętani z blokowania miliardów z KPO i rozdawania milionów z Funduszu Sprawiedliwości. Sprawy jak były przewlekłe w sądach przed Ziobrą tak ciągnął się i teraz. A nawet jest gorzej.

Być może Ziobro wyłoży kawę na ławę i wprost nazwie partię Polexit. To jest prawdziwy program i cel Ziobry. Wyjście Polski z UE. I wszyscy rozsądni politycy, wszyscy patrioci, powinni zwalczać ten postulat i bronić miejsca Polski w Unii.

Zjednoczona Prawica jest więc tak naprawdę całkiem podzielona. Samodzielny kongres Ziobry i nadanie partii nazwy Suwerenna Polska to znak podziału na prawicy. Ludzie Ziobry sugerują, że Polska pod rządami PiS traci suwerenność. Ministrowie od Ziobry codziennie atakują premiera Morawieckiego.No chyba, że w całej tej sprawie chodzi o to, by odbić antyunijny elektorat z rąk Konfederacji…

Znamy datę III Olsztyńskiego Marszu Równości

Marcin Kulasek

Wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej

Poseł na Sejm RP

Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marcina Kulaska
ul. Kopernika 45 (III piętro); 10-512 Olsztyn;
tel.: 514 905 999; mail: biuro@marcinkulasek.pl
biuro czynne w dni powszednie w godz.: od 10:00 do 15:00.

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Hi-86
8 maja 2023 22:30

Dobrać fryzurę, okulary, założyć krawat i białą koszule i wiśta wio do polityki. Ale to już nie czasy Gomułki czy Gierka. Nie boimy się powiedzieć SPRAWDZAMY. A wtedy okazuje się, że to bańka z szarego mydła

Zdzich
8 maja 2023 21:36

Nie za Ziobry i nie za po!!!!