2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Prekursorzy ulicznego rapu zagrają na Kortowiadzie

OlsztynPrekursorzy ulicznego rapu zagrają na Kortowiadzie

Do Kortowiady, czyli Juwenaliów Olsztyńskich, pozostały zaledwie 3 tygodnie i do tej pory wydawało się, zgodnie zresztą z informacjami od organizatorów, że odkryto wszystkie karty w kwestii artystów, którzy wystąpią na Plaży Kortowskiej. Okazuje się jednak, że przygotowywano niespodziankę dla uczestników – do składu tegorocznej Kortowiady dołącza Molesta Ewenement. 

reklama

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup hip-hopowych funkcjonująca na polskiej scenie muzycznej już od 1995 roku. Ich pierwszy album studyjny, „Skandal” wydany w 1998 roku, spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy i raczkującego wówczas środowiska hip-hopowego i do dziś jest postrzegany jako jeden z najważniejszych w polskim rapie. Na kortowiadowej scenie wystąpi Wilku, Pelson, Włodi oraz Vienio! Ich koncert zaplanowano na kortowiadowy czwartek, 25 maja.

Łącznie na Plaży Kortowskiej wystąpi więc 16 artystów: Oki, Michał Szczygieł, Gibbs, Błażej Król, Igo, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, bryska, Białas, Julia Rocka, Mrozu, Enej, Zalia, White 2115 oraz Molesta Ewenement! 

reklama

Ponadto poinformowano już o wielu wydarzeniach towarzyszących, w których wziąć udział podczas 62. Kortowiady będą mogli zarówno studenci, jak i pozostali uczestnicy. Szczegółowe informacje na ich temat dostępne są na oficjalnej stronie internetowej olsztyńskich juwenaliów: https://kortowiada.pl/wydarzenia-towarzyszace/. Tam także dostępne są bilety oraz karnety na nadchodzące wydarzenie: www.bilety.kortowiada.pl

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem wydarzenia jest Orbit.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Obserwator
4 maja 2023 08:51

Armagedon jest blisko…

[ ]
3 maja 2023 18:17

Ja wiedziałem, że tak będzie…

Polecane
Ogłoszenia