12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prekursorzy ulicznego rapu zagrają na Kortowiadzie

OlsztynPrekursorzy ulicznego rapu zagrają na Kortowiadzie

Do Kortowiady, czyli Juwenaliów Olsztyńskich, pozostały zaledwie 3 tygodnie i do tej pory wydawało się, zgodnie zresztą z informacjami od organizatorów, że odkryto wszystkie karty w kwestii artystów, którzy wystąpią na Plaży Kortowskiej. Okazuje się jednak, że przygotowywano niespodziankę dla uczestników – do składu tegorocznej Kortowiady dołącza Molesta Ewenement. 

reklama

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup hip-hopowych funkcjonująca na polskiej scenie muzycznej już od 1995 roku. Ich pierwszy album studyjny, „Skandal” wydany w 1998 roku, spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy i raczkującego wówczas środowiska hip-hopowego i do dziś jest postrzegany jako jeden z najważniejszych w polskim rapie. Na kortowiadowej scenie wystąpi Wilku, Pelson, Włodi oraz Vienio! Ich koncert zaplanowano na kortowiadowy czwartek, 25 maja.

Pierwsze wydarzenia Kortowiady 2023 odbędą się już dziś!

Łącznie na Plaży Kortowskiej wystąpi więc 16 artystów: Oki, Michał Szczygieł, Gibbs, Błażej Król, Igo, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, bryska, Białas, Julia Rocka, Mrozu, Enej, Zalia, White 2115 oraz Molesta Ewenement! 

reklama

Ponadto poinformowano już o wielu wydarzeniach towarzyszących, w których wziąć udział podczas 62. Kortowiady będą mogli zarówno studenci, jak i pozostali uczestnicy. Szczegółowe informacje na ich temat dostępne są na oficjalnej stronie internetowej olsztyńskich juwenaliów: https://kortowiada.pl/wydarzenia-towarzyszace/. Tam także dostępne są bilety oraz karnety na nadchodzące wydarzenie: www.bilety.kortowiada.pl

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem wydarzenia jest Orbit.

reklama

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.

Nowy artysta w line-upie tegorocznej Kortowiady – Białas wystąpi w na Plaży Kortowskiej!
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Obserwator
4 maja 2023 08:51

Armagedon jest blisko…

[ ]
3 maja 2023 18:17

Ja wiedziałem, że tak będzie…

Popularne
Ogłoszenia

Biedronka zmienia godziny pracy sklepów przez... Kortowiadę

Odkryj różnorodność muzyczną na Kortowiadzie 2023