23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Hania i inne dzieci potrzebują wsparcia

SzczytnoHania i inne dzieci potrzebują wsparcia

Hania, dziewczynka o przejmującym spojrzeniu, stała się twarzą kampanii Fundacji Przyszłość dla Dzieci na rzecz przekazywania 1,5% podatku na rzecz potrzebujących. Jej spojrzenie niesie zarówno smutek związany z przeszłością, jak i nadzieję na przyszłość – nadzieję, którą można wzmocnić dzięki wsparciu.

reklama

Niezwykła rodzina i walka o życie

Mała Hania, wychowująca się w rodzinie zastępczej spod Szczytna, zmaga się z poważną wadą serca. Jak opowiada jej zastępcza mama, pani Ewelina, w lutym jej stan zdrowia wydawał się stabilny, ale w marcu sytuacja uległa zmianie. Serce dziewczynki przestało działać, a teraz Hania może polegać jedynie na wszczepionym rozruszniku.

Rodzina zastępcza, w której wychowuje się Hania, składa się z dziewięciorga dzieci. Pani Ewelina, matka dziewczynki, z dumą opowiada o swoich dzieciach, zarówno biologicznych, jak i tych, którym daje miłość w rodzinie zastępczej.

reklama

Pomoc w trudnych chwilach

Wszystkich martwi to, co stanie się, gdy rozrusznik przestanie działać. Jego awarie są rzadkie, ale mogą je spowodować nieoczekiwane wstrząsy i upadki z wysokości. Hania, mimo problemów zdrowotnych, jest bardzo energicznym dzieckiem. Jeśli doszłoby do awarii rozrusznika, jedynym ratunkiem jest podręczny defibrylator, na który zbierają środki. W przyszłości Hani może pomóc jedynie przeszczep serca.

Dzielna Hania

Pomimo trudnego początku życia i przewidywanych problemów zdrowotnych, Hania zaczęła chodzić w wieku kilkunastu miesięcy, a teraz, jako trzylatka, zaczyna mówić. Dziewczynka uczestniczy w terapiach logopedycznych, sensorycznych i integracji sensorycznej, co przynosi niesamowite efekty.

Zbiórka na rzecz Fundacji Przyszłość dla Dzieci

Dzięki przekazaniu 1,5% swojego podatku można pomóc takim dzieciom jak Hania i jej kolegom. Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji Przyszłość dla Dzieci, zachęca do przekazywania swojego 1,5% podatku na rzecz fundacji, wpisując numer KRS 000148747.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia