1 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Nietypowy lokator: borsuk zagnieździł się na posesji

OlsztynNietypowy lokator: borsuk zagnieździł się na posesji

Na osiedlu Redykajny w Olsztynie mieszkańcy natknęli się na nietypowego lokatora. Borsuk, który zagnieździł się na jednej z posesji, został później bezpiecznie przeniesiony do lasu przez Straż Miejską. Coraz więcej dzikich zwierząt pojawia się w mieście.

reklama

“Dziki” lokator chętnie współpracował ze strażnikami

Wczoraj o godzinie 10:00, dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące borsuka, który zagnieździł się na posesji na osiedlu Redykajny. Na szczęście, dzikie zwierzę współpracowało ze strażnikami, którzy przybyli na miejsce interwencji. Borsuk bez większych trudności pozwolił się umieścić w metalowej klatce. Następnie został przetransportowany do lasu, gdzie odzyskał wolność.

Nietypowy lokator: borsuk zagnieździł się na posesji przyroda Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
Fot. SM Olsztyn

Kolejne przypadki borsuków w mieście

Już w 2019 roku Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o borsuku, który wykopał norę pod schodami jednego z budynków przy ulicy Kościuszki. Strażnicy wówczas udali się na miejsce i uwolnili zwierzę, które było całe i zdrowe. Także wtedy borsuk został wypuszczony do swojego naturalnego środowiska.

reklama

Coraz więcej dzikich zwierząt w Olsztynie

W ostatnim czasie w Olsztynie zaobserwowano więcej dzikich zwierząt. Niedawno pisaliśmy o dzikach na osiedlu Jaroty. Sensację wśród mieszkańców miasta wzbudził również szop Edward, który również zadomowił się w mieście, czy spacerujący po ulicach Olsztyna łoś.

źródło: SM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
27 kwietnia 2023 10:18

Cieszę się, że brawurowa akcja straży miejskiej zakończyła się powodzeniem. Mam nadzieję, że w dzienniku telewizyjnym o tym wspomną.

Polecane
Ogłoszenia