22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Pożar w wieżowcu wywołany przez stary telewizor. Ewakuowano małżeństwo emerytów

OlsztynPożar w wieżowcu wywołany przez stary telewizor. Ewakuowano małżeństwo emerytów

W jednym z wieżowców przy ulicy Żołnierskiej w Olsztynie doszło do pożaru, który wymagał interwencji czterech wozów straży pożarnej. Zastępca oficera prasowego, st. kpt. Adam Rybicki, powiedział portalowi Olsztyn.com.pl, że po godzinie 15 otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na parterze budynku mieszkalnego przy ulicy Żołnierskiej 33. Na miejscu strażacy zauważyli, że pożarem objęty był telewizor.

reklama

W mieszkaniu przebywało starsze małżeństwo, w tym mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej i ewakuowali osoby na zewnątrz. Następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który przybył na miejsce, aby sprawdzić stan zdrowia poszkodowanych. Policja także przybyła na miejsce zdarzenia.

Jak wynika z relacji zastępcy oficera prasowego, przyczyną pożaru był stary telewizor. Niestety, to nie pierwszy taki przypadek. W ostatnim czasie dochodzi do wielu pożarów z powodu starych sprzętów elektronicznych, które stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców.

reklama

Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan swoich urządzeń elektronicznych i wymieniać je na nowe, gdy zaczynają ulegać zużyciu. To może pomóc w uniknięciu tragicznych skutków pożarów i zapewnieniu bezpieczeństwa w domu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiola
22 kwietnia 2023 09:06

Kiedyś rubiny się zapalały albo wybuchały.Ale gimby nie znajo

Polecane