16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Lewica Razem zaprasza na akcję sprzątania brzegów Łyny i Kortówki

OlsztynLewica Razem zaprasza na akcję sprzątania brzegów Łyny i Kortówki

Ochrona środowiska, w tym także lokalnego, jest niezwykle ważna. Każde działanie, nawet to najmniejsze, ma wielką moc. Z okazji Dnia Ziemi, w sobotę 22 kwietnia, Zarząd okręgu Olsztyn partii Lewica Razem zaprasza na wspólny patrol brzegami Łyny i Kortówki.

reklama

Sprzątanie i monitorowanie

Lokalne rzeki, takie jak Łyna i Kortówka, pełnią ważną funkcję w ekosystemie i stanowią niezwykle cenne źródło wody oraz miejsce życia dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Niestety, ze względu na działalność człowieka, ich brzegi oraz wody są narażone na zanieczyszczenia. W związku z tym konieczne jest usunięcie śmieci i odpadów zgromadzonych w ich okolicach.

Lewica Razem proponuje, aby w ramach wspólnego patrolu posprzątać tereny przyległe do rzek, zbierając wszelkie śmieci i odpady, które mogą wpłynąć na jakość wody i wprowadzać szkodliwe substancje do ekosystemu. Działania te pozwolą na poprawę stanu środowiska, a także będą miały pozytywny wpływ na estetykę okolicy.

reklama

W trakcie patrolu uczestnicy będą również zwracać uwagę na wszelkie upusty, rury i inne zrzuty wody do rzeki i zgłaszać wszelkie przypadki, które mogą stanowić zagrożenie dla czystości rzek. W celu ułatwienia tego procesu, uczestnicy będą korzystać z aplikacji dostępnej na stronie zglosrure.pl, która umożliwia szybkie i łatwe zgłoszenie wszelkich nieprawidłowości związanych z zrzutami wody.

Szczegóły akcji

Lokalni członkowie partii Lewica Razem zapraszają wszystkich chętnych. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 11:00 na Osiedlu Brzeziny, przy moście nad Łyną, przy ul. Kalinowskiego w Olsztynie. Zaplanowany czas patrolu to około 2 godziny. Lewica Razem zapewnia rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci. Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się adekwatnie do warunków pogodowych oraz o zabranie ze sobą obuwia terenowego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia