5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

W naszym regionie powstała wyjątkowa atrakcja turystyczna

Nowe Miasto LubawskieW naszym regionie powstała wyjątkowa atrakcja turystyczna

Kurzętnik pod Nowym Miastem Lubawskim (27 kilometrów od Iławy, 48 kilometrów od Ostródy i 83 kilometry od Olsztyna) słynie z ośrodka narciarskiego. Teraz na jego terenie powstała nowa atrakcja turystyczna: drewniana wieża widokowa „Kurza Góra”.

reklama

Na stoku narciarskim Kurzej Góry, między trasami, wzniesiono drewnianą, wysoką na 35 metrów wieżę widokową. Jest to druga w Polsce i jedyna w jej północnej części atrakcja tego typu. Jej budowę rozpoczęto wiosną 2020 roku, a zakończono w lutym 2022 roku.

Konstrukcja wieży widokowej

Do samej wieży można dotrzeć 2-kilometrową drewnianą ścieżką, na której umiejscowiono wiele tarasów widokowych, gdzie można odpocząć i – dzięki licznym instalacjom edukacyjnym – poznać historię średniowiecznego Kurzętnika, kiedy nad miastem górował zamek warowny.

reklama

Obiekt składa się z 69 wieżyczek wsporczych, wysokich na 3 do 19 metrów, oraz 32 wież pośrednich. Chociaż sama wieża widokowa ma 35 metrów, to różnica wzniesień pomiędzy dolną stacją a szczytem wieży wynosi aż 70 metrów!

W planach są jeszcze trzy mosty, które będą prowadzić do wieży ponad trasami zjazdowymi, z których w sezonie zimowym chętnie korzystają narciarze oraz snowboardziści.

Goście „Kurzej Góry”

Jak mówi obsługa wieży, „Kurzą Górę” odwiedzają turyści z całej Polski: Warszawy, Łodzi, Torunia, Gdańska. Największy ruch jest, oczywiście, w weekendy – wtedy obiekt gości nawet tysiąc osób.

reklama

Pracownicy zdają sobie jednak sprawę z tego, że wraz z coraz lepszą, cieplejszą pogodą, turystów może być jeszcze więcej.

Do tego samego właściciela (Grupy Pingwina), należy bliźniacza wieża widokowa w Krynicy Zdroju.reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia