9 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

W naszym regionie powstała wyjątkowa atrakcja turystyczna

Nowe Miasto LubawskieW naszym regionie powstała wyjątkowa atrakcja turystyczna
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kurzętnik pod Nowym Miastem Lubawskim (27 kilometrów od Iławy, 48 kilometrów od Ostródy i 83 kilometry od Olsztyna) słynie z ośrodka narciarskiego. Teraz na jego terenie powstała nowa atrakcja turystyczna: drewniana wieża widokowa „Kurza Góra”.

reklama

Na stoku narciarskim Kurzej Góry, między trasami, wzniesiono drewnianą, wysoką na 35 metrów wieżę widokową. Jest to druga w Polsce i jedyna w jej północnej części atrakcja tego typu. Jej budowę rozpoczęto wiosną 2020 roku, a zakończono w lutym 2022 roku.

Konstrukcja wieży widokowej

Do samej wieży można dotrzeć 2-kilometrową drewnianą ścieżką, na której umiejscowiono wiele tarasów widokowych, gdzie można odpocząć i – dzięki licznym instalacjom edukacyjnym – poznać historię średniowiecznego Kurzętnika, kiedy nad miastem górował zamek warowny.

Areszt dla 17-latka z 10 zarzutami
reklama

Obiekt składa się z 69 wieżyczek wsporczych, wysokich na 3 do 19 metrów, oraz 32 wież pośrednich. Chociaż sama wieża widokowa ma 35 metrów, to różnica wzniesień pomiędzy dolną stacją a szczytem wieży wynosi aż 70 metrów!

W planach są jeszcze trzy mosty, które będą prowadzić do wieży ponad trasami zjazdowymi, z których w sezonie zimowym chętnie korzystają narciarze oraz snowboardziści.

Goście „Kurzej Góry”

reklama

Jak mówi obsługa wieży, „Kurzą Górę” odwiedzają turyści z całej Polski: Warszawy, Łodzi, Torunia, Gdańska. Największy ruch jest, oczywiście, w weekendy – wtedy obiekt gości nawet tysiąc osób.

Pracownicy zdają sobie jednak sprawę z tego, że wraz z coraz lepszą, cieplejszą pogodą, turystów może być jeszcze więcej.

Zaskoczenie? Minister pochwalił się co za rok będzie wpływało do portu w Elblągu

Do tego samego właściciela (Grupy Pingwina), należy bliźniacza wieża widokowa w Krynicy Zdroju.reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×