22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Pożar w hali Michelin w Olsztynie – ewakuacja pracowników i wstrzymanie produkcji

OlsztynPożar w hali Michelin w Olsztynie – ewakuacja pracowników i wstrzymanie produkcji

Ponad 40 osób ewakuowano z hali produkcyjnej opon Michelin w Olsztynie, po tym jak doszło do pożaru fragmentu instalacji wentylacyjnej.

reklama

W hali produkcyjnej opon Michelin w Olsztynie wybuchł pożar, który spowodował ewakuację 43 osób i wstrzymanie procesu produkcyjnego. Starszy kapitan Adam Rybicki, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Biskupcu, poinformował, że przyczyną pożaru był płonący fragment instalacji wentylacyjnej.

W wyniku zdarzenia spaliły się gumowe elementy uszczelniające wentylator dachowy w instalacji wyciągowej. Na szczęście, żadna z ewakuowanych osób nie doznała żadnych obrażeń. W celu ugaszenia pożaru oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia, na miejscu pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

reklama

Obecnie trwa szacowanie strat oraz ustalanie dokładnych przyczyn pożaru. Władze firmy Michelin oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo będą współpracować w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tym niebezpiecznym zdarzeniem. W związku z sytuacją, nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja zostanie wznowiona.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
We
18 kwietnia 2023 20:54

I co będzie z pracownikami? Znowu przymusowy urlop?

Polecane
Ogłoszenia