fbpx
17 C
Olsztyn
sobota, 23 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa noclegownia przy ul. Towarowej

OlsztynNowa noclegownia przy ul. Towarowej

W Olsztynie przy ulicy Towarowej znajduje się obiekt dla bezdomnych, który istnieje od lat 70. XX wieku. Niestety, nie spełnia on już swoich podstawowych funkcji, dlatego konieczne jest jego zastąpienie nową noclegownią. Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczynają się prace związane z rozbiórką i budową nowego obiektu.

reklama

Wyższy standard życia dla potrzebujących

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla, że nowy obiekt powinien zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki socjalne, sanitarne i noclegowe. Budynek będzie wykonany w nowoczesnej technologii, z użyciem bloczków silikatowych oraz kolektorów słonecznych na dachu wspomagających przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Dwukrotny wzrost liczby miejsc

Nowa noclegownia będzie mogła pomieścić o połowę więcej mieszkańców niż stary obiekt – łącznie 97 osób. Wykonawca prac, Piotr Pachucki, zapewnia, że komfort życia w nowym obiekcie będzie znacznie wyższy, z uwzględnieniem współczesnych standardów oraz udogodnień, takich jak kuchnie, łazienki i pokoje.

reklama
Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji

Nowoczesna noclegownia gotowa już niebawem

Magdalena Retkowska, p.o. dyrektora noclegowni i schroniska dla bezdomnych, podkreśla konieczność inwestycji, aby zapewnić godne warunki mieszkańcom. Wartość kontraktu wynosi niemal 4,9 mln złotych, a zakończenie prac jest zaplanowane w ciągu 18 miesięcy od przejęcia placu budowy przez wykonawcę.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Timi
24 kwietnia 2023 14:25

Ciekawe gdzie teraz są bezdomni i w jakich warunkach spędzą te 18 miesięcy, może warto napisać coś o tych osobach. Wiem że to nie była tylko noclegownia i można było spędzić tam czas na miejscu pod dachem. Napiszcie jaka jest sytuacja na tę chwilę ?

Polecane
Ogłoszenia

Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji

Tragiczny wypadek strażaka. Zostawił żonę i trójkę dzieci. Rodzina jest w trudnej sytuacji