4.6 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Sprawdź nadchodzące wydarzenia

OlsztynSprawdź nadchodzące wydarzenia

Polecamy informacje o wydarzeniach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.

Grupa Niemoc zagra w Galerii Rynek

Niemoc to trio młodych muzyków z Zielonej Góry, które w swojej twórczości porusza się w obszarach post-wave/experimental indie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zespół można było usłyszeć na OFF Festivalu w Katowicach, we Wrocławiu na MFF Nowe Horyzonty i łódzkim festiwalu Domoffon. 16 września grupa wystąpi w staromiejskiej Galerii Rynek. Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Wstęp wolny.

Biesiadowanie na Pieczewie

W niedzielę 18 września na terenie parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15 odbędzie się rodzinna impreza pn. VII Biesiady Pieczewskie. W programie festynu pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna, który potrwa od godz. 14:00 do 18:00, m.in.: koncert grupy For Dance, występy dzieci i młodzieży, konkursy, gry, zabawy i rozgrywki sportowe. Ponadto różnorodne stoiska i punkt gastronomiczny z przekąskami. Organizatorami wydarzenia są Rada Osiedla „Pieczewo” oraz ks. prałat Marian Matuszek. Wstęp wolny.

MYŚLICIELE, czyli Filozofia Filmowo

Filozofia Filmowo to projekt edukacyjno-badawczy w formie odbywającego się cyklicznie przeglądu filmów poświęconych filozofii. Siódma edycja pod hasłem „Myśliciele” odbędzie się w dniach 21-23 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie (sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena). Codziennie od godz. 9:00 do wieczora: spotkania, dyskusje i projekcje. Ponadto w programie warsztaty reżyserii Giovanny’ego Castellanosa.

Wstęp wolny.

Program:

21 września

9:00 – Otwarcie festiwalu

9:10 – Sokrates / prof. L. Ostasz (UWM, Olsztyn)

10:20 – Aureliusz Augustyn / prof. M. Jagłowski (UWM, Olsztyn)

11:30 – Giordano Bruno / dr D. Liszewski (UWM, Olsztyn)

18:00 – Wstęp do filozofii umysłu / dr P. Markiewicz (UWM, Olsztyn)

19:10 – Daniel C. Dennett / Daniel C. Dennett – człowiek, który zmienił myślenie o umyśle, reż. K. Jałochowski, Polska 2015

22 września

9:00 – Blaise Pascal / dr D. Radziszewska-Szczepanik (UWM, Olsztyn)

10:20 – Mary Wollstonecraft / dr D. Sepczyńska (UWM, Olsztyn)

11:30 – Georg Wilhelm Friedrich Hegel, cz. 1 / dr K. Guczalska (UE, Kraków)

12:25 – Georg Wilhelm Friedrich Hegel, cz. 2 / dr K. Guczalska (UE, Kraków)

18:00 – Krótkometrażowy film filozoficzny

18:40 – Józef Tischner / Tischner – życie w opowieściach, reż. A. Więcek, W. Bereś,  Polska 2008

23 września

9:00 – August Comte / mgr Ł. Jędrzejczak (UWM, Olsztyn)

10:20 – Friedrich Nietzsche / mgr Ł. Kamiński (UWM, Olsztyn)

11:30 – Henri Bergson / dr M. Liszewska (UWM, Olsztyn)

13:00 – Warsztaty reżyserii Giovanny’ego Castellanosa

18:00 – Wstęp do filozofii dialogu / dr Z. Kunicki (UWM, Olsztyn)

19:10 – Emmanuel Lévinas / Nieobecny Bóg, reż. Y. Ron, Izrael 2014

20:30 – Zamknięcie festiwalu

Jesienne Osiedlisko Kultury w Dajtkach

Zapowiada się piękna, złota jesień. W pierwszych jej dniach, 23-25 września, w Dajtkach odbędzie się Jesienne Osiedlisko Kultury. W programie jubileuszu 50-lecia przyłączenia Dajtek do granic miasta, pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna, m.in.: parada uliczna, kolorowy festyn na boisku Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Żytniej i uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Kultury, Rada Osiedla Dajtki, Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, Nadleśnictwo Kudypy, Koło Malarek z Dajtek, Przedszkole Miejskie nr 14, Szkoła Podstawowa nr 18, Gimnazjum nr 14, Miejska Biblioteka Publiczna nr 18, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej FC DAJTKI, Ośrodek Rehabilitacji i Wsparcia, Ośrodek Wsparcia Dzieci i Młodzieży, Aeroklub Warmińsko-Mazurski.

Wstęp wolny.

Program:

23 września

9:00-12:00 / ulice Dajtek, boisko Szkoły Podstawowej nr 18, ul. Żytnia 71

Uroczysta parada przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej nr 18 i Gimnazjum nr 14 ulicami Dajtek, z finałem na boisku Szkoły Podstawowej nr 18

24 września

15:00-21:00 / boisko Szkoły Podstawowej nr 18, ul. Żytnia 71

Festyn

W programie m.in.:

  • występy przedszkolaków, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, miejscowych chórów amatorskich, Waleriana Ostrowskiego, Cezarego Makiewicza oraz grup Po Godzinach, Kangaroz i Pająk
  • wystawy obrazów i rękodzieła mieszkańców Osiedla, prac podopiecznych Centrum Rehabilitacji i Wsparcia oraz Ośrodka Wsparcia Dzieci i Młodzieży, „Dajtki wczoraj” z prywatnych zbiorów Brunona Mischke
  • jesienne spotkania z biblioteką
  • symultana szachowa z Mistrzem FIDE
  • konkursy i inne atrakcje

25 września

13:00 / kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Żytnia

Uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Dajtek

SKARPECIAKI – przyjdź i uszyj psiaki

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przygotował wyjątkowe, weekendowe zajęcia w ramach Centrum Sztuk Wizualnych. W sobotę 24 września w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3 będzie można uszyć pieska ze skarpetek. Zajęcia od godz. 11:00 do 14:00 poprowadzi Joanna Kollender. Opłata: 40 zł, materiały w cenie.

Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl, (89) 522 13 70.

Wspominamy dawny Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Kultura 60+”. W sobotę 24 września w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b specjalne zwiedzanie dla seniorów. Podczas dwóch wycieczek pn. „Wspominamy dawny Olsztyn”, od godz. 11:00 i 15:00, będzie można zobaczyć, jak wyglądało przed laty i jak zmieniało się nasze miasto.

Wstęp wolny.

Niedziela hobbystów w Muzeum Nowoczesności

Prezentacje, pokazy i prelekcje regionalnych kolekcjonerów i hobbystów – to i więcej w programie „Niedzieli hobbystów” organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Klub Miłośników Weteranów „Rotor”. 25 września w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały 3b, w godz. 12:00-16:00, także m.in.: stanowiska retro-komputerowe, kolekcja figurek z klocków Lego, zabytkowe motocykle i repliki rajdowego Poloneza oraz kolejna prezentacja Eksponatu Miesiąca, którym będzie unikatowy motocykl Sokół 500.

Wstęp wolny.

„Seryjni poeci” ponownie w Olsztynie

„Seryjni poeci” to cykl spotkań promujących książki poetyckie wydane przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Do tej pory w ramach cyklu odbyło się ponad 40 wydarzeń w całej Polsce. W czwartek 29 września o godz. 18:00 w staromiejskiej Galerii Rynek odbędzie się drugie spotkanie w ramach Olsztyńskiego Obserwatorium Kultury – programu Miejskiego Ośrodka Kultury, które poprowadzi Szymon Szwarc. Gośćmi będą Mariusz Grzebalski i Maciej Robert.

Wstęp wolny.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane