5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Akcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona

OstródaAkcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona

15 kwietnia 2023, na jeziorze Bartężek w powiecie ostródzkim, strażacy zakończyli dwugodzinną akcję ratunkową, która nie przyniosła rezultatów. Według informacji przekazanych przez rzecznika prasowego Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Grzegorza Różańskiego, służby zostały zaalarmowane przez świadka, który zauważył dryfującą łódź z dwoma osobami na pokładzie. Mimo podjętych wysiłków, strażacy nie odnaleźli nikogo na wodzie.

reklama

Policja dokonała oględzin łodzi i nie odnaleziono żadnych numerów bocznych ani oznaczeń umożliwiających identyfikację właściciela. Oficer prasowy policji w Ostródzie, Michał Przybyłek, powiedział, że przeszukano okolicę, ale nie znaleziono ubrań ani innych rzeczy wskazujących na to, że ktoś mógł wejść do wody. Dodatkowo, policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń o zaginięciu osób.

Według wstępnych ustaleń policji, istnieje możliwość, że łódź została odcumowana w ramach żartu lub nie była odpowiednio zabezpieczona i samoistnie odpłynęła z brzegu. W związku z brakiem przesłanek wskazujących na sytuację zagrożenia, działania ratunkowe zostały przerwane, a sytuacja na jeziorze Bartężek powróciła do normy.

reklama
Akcja ratunkowa na jeziorze Bartężek zakończona jezioro Ostróda, Wiadomości, zPAP, zShowcase

źródło: PAP, fot. KW PSP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia