fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Trwa zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla trzyletniej Walerii z Olsztyna

OlsztynTrwa zbiórka na sprzęt rehabilitacyjny dla trzyletniej Walerii z Olsztyna

Trzyletnia Waleria Yanush zmaga się z zespołem Edwardsa. Pomóc jej może pełzak rehabilitacyjny. Na stronie wishsurfing.pl trwa zbiórka.

reklama

Waleria Yanush ma trzy lata, mieszka w Olsztynie i urodziła się z rzadką chorobą genetyczną: zespołem Edwardsa. To trisomia 18. chromosomu, która nie rokuje dobrze. Specjaliści nie kryją, że najprawdopodobniej nigdy nie będzie samodzielnie jeść ani się poruszać. Nie mówi, niedosłyszy na jedno ucho, na drugie nie słyszy w ogóle.

Waleria jednak się nie poddaje. Od kilku miesięcy jest poddawana rehabilitacji, skupiającej się przede wszystkim na prawidłowym rozwoju zdolności motorycznych, ale też uczestniczy w zajęciach logopedycznych i integracji sensorycznej. Potrafi już jeść z butelki i łyżki, przewraca się na brzuszek, trzyma główkę, a nawet jest w stanie przez kilka minut stać przy łóżeczku.

reklama
Trwa zbiórka dla Filipa Cudnocha

Bliscy Walerii marzą, aby dziewczynka zaczęła samodzielnie siadać, czworakować, a w przyszłości chodzić. Do tego potrzebny jest specjalistyczny pełzak rehabilitacyjny, który będzie ją aktywizował i wspomagał podczas poruszania się.

Walerię można wesprzeć tutaj. Do zebrania jest 5 800 złotych.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Olsztyńscy naukowcy opracowują nowe metody badania skuteczności suplementacji witaminy D

Szpital Dziecięcy w Olsztynie z ogólnopolska nagrodą