Straż Graniczna zatrzymała na gdańskim lotnisku 27-letniego pasażera samolotu z Malty. Mężczyzna, jak ustalili strażnicy, był ścigany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
Straż Graniczna poinformowała we wtorek o zatrzymaniu pasażera samolotu, który wylądował w poniedziałek na gdańskim lotnisku.
„Strażnicy graniczni wylegitymowali 27-latka w terminalu pasażerskim tuż po jego przylocie z Malty. Okazało się, że był poszukiwany przez policję w Ostrołęce na zarządzenie tamtejszego sądu” – przekazał wz. rzecznika prasowego Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku Tadeusz Gruchalla.
Podkreślił, że 27-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego ma do odbycia 2,5 roku pozbawienia wolności m.in. za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
„Podróżnego zatrzymano celem jego przekazania do Aresztu Śledczego w Gdańsku” – dodał Gruchalla.
Mężczyzna najbliższe 2,5 roku ma spędzić w więzieniu.
źródło: PAP