4 C
Olsztyn
poniedziałek, 18 listopada, 2024
reklama

Las jest Nasz! Bagienne Skarby Lasu Miejskiego w Olsztynie. Cykl spotkań badawczych

OlsztynLas jest Nasz! Bagienne Skarby Lasu Miejskiego w Olsztynie. Cykl spotkań badawczych

Las Miejski w Olsztynie to ogromny kompleks leśny, który najprawdopodobniej jest największym tego typu obszarem w Europie, położonym w granicach miasta. Jego rozmiary oraz zróżnicowanie terenu pod względem przyrodniczym i krajobrazowym stanowią ogromny potencjał turystyczno-rekreacyjny.

Badania nad Lasem Miejskim w Olsztynie

Fundacja Warsztat Zmiany we współpracy z Fundacją Nexus zapraszają przedstawicieli organizacji społecznych oraz grup nieformalnych działających w szeroko pojętej sferze działań ekologicznych na cykl spotkań badawczych “Las jest Nasz! Bagienne Skarby Lasu Miejskiego w Olsztynie”. W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania oraz inwentaryzacja terenu, w celu zebrania informacji na temat walorów leśnych i działań, które warto podjąć, aby chronić Las Miejski w Olsztynie.

Spotkanie informacyjno-edukacyjne

Pierwsze spotkanie odbędzie się 15.04.2023 i będzie miało charakter informacyjno-edukacyjny. Na nim zostanie przedstawiony teren badań oraz harmonogram działań. Uczestnicy dowiedzą się również, czym jest Uproszczony Plan Urządzenia Lasu i jakie walory leśne można zgłaszać do projektu nowego Planu. Spotkanie to będzie również okazją do dyskusji na temat działań, jakie warto podjąć, aby chronić Las Miejski w Olsztynie.

Spacery inwentaryzacyjne

Kolejne dwa spotkania to spacery inwentaryzacyjne, które odbędą się 29.04.2023 i 6.05.2023. Ich celem będzie inwentaryzacja drzew i grup biocenotycznych oraz innych elementów, które warto zgłosić w uwagach do uwzględnienia w konstruowaniu nowego Uproszczonego Planu Urządzenia Lasu dla Lasu Miejskiego w Olsztynie na lata 2024-2033. Inwentaryzacja odbyłaby się w oddziałach 5, 6, 13, 14 i 15. Są to oddziały leśne Lasu Miejskiego w Olsztynie położone po dwóch stronach ul. Wrzosowej – teren pomiędzy ul. Jagiellońską a DK 51. Inwentaryzacja nie obejmie całych oddziałów, ale wydzielenia w tych oddziałach, które znajdują się na terenie podmokłym oraz ewentualnie sąsiadujące z nimi.

Ostatnie spotkanie z cyklu odbędzie się 13.05.2023 i będzie poświęcone przedstawieniu wyników badań.

Uwaga! Aby wziąć udział w cyklu, należy zarejestrować się poprzez formularz internetowy.

Cykl badawczy zakończony zostanie przesłaniem m.in. do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu wyników przeprowadzonej inwentaryzacji.

[zapisz się do cyklu spotkań]

źródło: UM Olsztyn

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane