-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Spotkanie mieszkańców Olsztyna w obronie Lasu Miejskiego przed wycinką

OlsztynSpotkanie mieszkańców Olsztyna w obronie Lasu Miejskiego przed wycinką

Wspólne maszerowanie i piknikowanie w Lesie Miejskim. Mieszkańcy Olsztyna zebrali się, aby wyrazić w ten sposób swój sprzeciw.

reklama

“Miła wycieczka w obronie Lasu Miejskiego” odbyła się w niedzielę. W ten sposób chciano zamanifestować sprzeciw wobec wycinania drzew pod przyszłą obwodnicę Olsztyna. Organizatorem spotkania była Fundacja Nexus i Zielony Olsztyn.

Organizatorzy zaapelowali, aby do piątku 14 października podpisywać się pod PETYCJĄ oraz do wysyłania swoich własnych apeli w tej sprawie do Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie na adres: sekretariat_olsztyn@gddkia.gov.pl.

reklama

Na stronie możemy przeczytać: – “Wspólny las” jest dobrym hasłem, aby przypomnieć, że ten wartościowy teren został nam powierzony przez poprzednie pokolenia, a naszym zadaniem jest o niego dbać i go rozwijać. Ten Las jest wspólny dla wszystkich mieszkańców Olsztyna, a nie tylko tych mieszkających tuż obok. Ten Las jest także wspólny z mieszkańcami sąsiednich gmin, bo przecież wszyscy szukamy zieleni, spokoju, czystego powietrza, różnorodnej przyrody i terenów do uprawiania ulubionych sportów. Obwodnica jest potrzebna, ale bez ingerencji w Las Miejski!

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
to bardziej
10 października 2022 21:15

piknik polityczny niż obrona lasu miejskiego…

Polecane
Ogłoszenia