17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Agresywne zwierzę rzuciło się na kobietę

SzczytnoAgresywne zwierzę rzuciło się na kobietę

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie ukarali mandatem właścicielkę psa, który zaatakował 20-latkę. Pies nie miał smyczy, ani kagańca.

reklama

Policja interweniuje po ataku psa

Do zdarzenia doszło we wtorek (28.03.2023). Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące agresywnych psów w gminie Pasym. Jedno zwierzę pogryzło spacerującą 20-latkę. Policja interweniowała na miejscu zdarzenia. Poszkodowana opisała okoliczności tego zajścia i wskazała, z której posesji wybiegł agresywny pies. 50-letnia właścicielka czworonogów przyznała się do tego, że to jej zwierzę pogryzło kobietę. Jednocześnie udowodniła policjantom, że pies jest odpowiednio zaszczepiony, co jest wymagane przez przepisy. Funkcjonariusze nałożyli na kobietę mandat karny za niewłaściwe trzymanie zwierzęcia.

Odpowiedzialność właścicieli czworonogów

Należy pamiętać, że to właściciel psa zawsze odpowiada za jego zachowanie. Szkody, jakie psy powodują, wynikają z błędów ludzi. Właściciele psów powinni zdawać sobie sprawę, że brak wyobraźni i odpowiedzialności może doprowadzić do tragicznych konsekwencji. Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, które narzuca prawo na właściciela czworonoga.

reklama

Co mówią przepisy?

Kodeks wykroczeń nakłada na właściciela zwierzęcia obowiązek zachowania szczególnej ostrożności podczas jego trzymania:

Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Należy pamiętać, że kwestię puszczania psa luzem reguluje także art. 166 kw:

reklama

Art. 166. Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Źródło: KPP Szczytno

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane