Rozbudowa szpitala w Ostródzie przyciąga uwagę. Tym razem, jednak w centrum zainteresowania nie są tak bardzo plany, ile sposoby ich realizacji. Okazuje się, że projekt budowy szpitala na ulicy Jagiełły to przykład wykorzystania innowacyjnych, ekologicznych i proekologicznych rozwiązań budowlanych i instalacyjnych. Dzięki nim projekt zostanie zrealizowany szybko i sprawnie, a jednocześnie nie zaszkodzi środowisku.
Modułowe obiekty użyteczności publicznej
Firmą, która podjęła się zadania rozbudowy szpitala, jest EKOINBUD, specjalizująca się w budowie modułowych obiektów użyteczności publicznej. Zaproponowane rozwiązania są doskonałym dowodem na to, że firma ta ma bardzo wysokie kompetencje i potrafi sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.
Powierzchnia użytkowa szpitala
Zakrojony na szeroką skalę projekt modernizacji ostródzkiego szpitala zakłada rozbudowę obiektu w kierunku ulicy Jagiełły. Po jej ukończeniu całkowita powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić 1588,8 m2. W ramach inwestycji powstaną liczne sale zabiegowe, a także nowy podjazd dla karetek oraz ciągi piesze w otoczeniu obiektu.
Wykorzystanie prefabrykowanych modułów drewnianych
Kluczowym aspektem projektu rozbudowy ostródzkiego szpitala jest wykorzystanie prefabrykowanych modułów drewnianych. Są to konstrukcje charakteryzujące się doskonałymi parametrami termicznymi oraz wysoką wytrzymałością i sztywnością. Ze względu na swoje właściwości, materiały te nie podlegają pęknięciom ani odkształceniom, pozostają odporne na uszkodzenia, a także na grzyby i insekty. To szczególnie ważne dla obiektów szpitalnych.
Dyfuzyjność modułów drewnianych
Prefabrykowane moduły drewniane charakteryzują się pełną dyfuzyjnością, co pozwala na “oddychanie ścian”. To z kolei pozwala na uzyskanie wysokiego komfortu pomieszczeń i stworzenie ekologicznego mikroklimatu. Wykorzystywane materiały doskonale izolują ściany zewnętrzne i dach budynku, dzięki czemu generują spore oszczędności związane z ogrzewaniem i wychładzaniem budynku.
źródło: ultrarelations.com