-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

15-miesięczna dziewczynka potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej

Olsztyn15-miesięczna dziewczynka potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej

Policjant, rozpoczynając kolejną służbę, nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg. Po raz kolejny przekonali się o tym policjanci z olsztyńskiej drogówki. Tym razem pomogli w szybkim dotarciu do szpitala rodzicom z dzieckiem. Stan zdrowia 15-miesięcznej dziewczynki nagle się pogorszył i potrzebna była pilna pomoc medyczna.

reklama

*nagranie wideo

W poniedziałek (02.01.2022) około godz. 12:00 na DK 16 w m. Wrócikowo do kontrolujących prędkość policjantów z olsztyńskiej drogówki podjechał kierujący audi, który poinformował, że wraz z żoną wiezie do szpitala swoja 15-miesięczną córkę. Dziewczynka wymagała natychmiastowej pomocy medycznej – jej stan zdrowia pogarszał się z minuty na minutę.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie widząc, że życie i zdrowie dziecka jest zagrożone, podjęli decyzję o pilotażu auta do placówki medycznej. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych eskortowali pojazd przez około 20 km do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Warmińsko-mazurskie. Gwałtowny wzrost zachorowań na grypę i grypopodobne

Skuteczna i szybka interwencja olsztyńskich policjantów sprawiła, że dziewczynka w porę trafiła do szpitala, gdzie uzyskała fachową pomoc.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyn pracuje nad programem refundacji od 2023 r. procedury in vitro