5 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Tajemniczy obiekt spadł w pobliżu poligonu podczas spotkania prezydenta i ministra obrony

EłkTajemniczy obiekt spadł w pobliżu poligonu podczas spotkania prezydenta i ministra obrony

W piątek (31.03.2023), podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka na poligonie pod Orzyszem, gdzie obserwowali ćwiczenia strzeleckie czołgów K2 i armatohaubic K9 z Korei Południowej, doszło do niecodziennego zdarzenia. W miejscowości Szarek, niedaleko od poligonu, spadł tajemniczy obiekt, który najprawdopodobniej jest balonem meteorologicznym.

reklama

Wydarzenie to miało miejsce w czasie, gdy prezydent Andrzej Duda podpisywał postanowienie ws. głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039. Dokument ten wyznacza ramy działania i kierunki rozwoju sił zbrojnych, które mają być na tyle silne, by odstraszyć każdego potencjalnego przeciwnika. Prezydent wyraził również swoje ambicje dotyczące zakupu czołgów K2 oraz ich koprodukcji z Koreą Południową w Polsce.

reklama

Tymczasem, w miejscowości Szarek w powiecie ełckim, mieszkańcy powiadomili policję o niezidentyfikowanym przedmiocie, który spadł na prywatne pole. Jak poinformowała warmińsko-mazurska policja, obiekt ten został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Ełku. Prawdopodobnie jest to balon meteorologiczny, jednak eksperci wciąż wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w regionie spadł balon meteorologiczny, ale jego obecność w tak nietypowym miejscu i czasie wzbudziła zainteresowanie mediów.

Zgodnie z relacją asp. Tomasza Markowskiego z warmińsko-mazurskiej policji, trwają dalsze badania w celu ustalenia pochodzenia przedmiotu oraz jego dokładnej funkcji. Wszelkie niebezpieczeństwo związane z obiektem zostało wyeliminowane, a mieszkańcy powiatu ełckiego mogą czuć się bezpiecznie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
daro
1 kwietnia 2023 13:22

Prima aprilis… :

Miii
1 kwietnia 2023 09:26

Czemu nie pokażą zdjęcia.Jak z dronem pod Ketrzynem.Moze ktoś związany z branżą powie co to jest.

Polecane