13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziś Droga Krzyżowa w Olsztynie

OlsztynDziś Droga Krzyżowa w Olsztynie

31 marca 2023 r. w Olsztynie odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zgromadzi wiernych na Starym Mieście w atmosferze zadumy, modlitwy i wspólnoty. Prowadzone pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego, nabożeństwo stanowi okazję do wspólnego przeżycia męki Pańskiej.

reklama

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie o godzinie 19. Następnie, o godzinie 20, wierni wyruszą w Drogi Krzyżowej, której stacje zostaną ustawione wzdłuż ulicy Staszica, między ulicami Prostą a Staromiejską oraz między ulicami św. Barbary a Zamkową, wzdłuż ulic Zamkowej, Nowowiejskiego, Konopnickiej i Kromera. Droga Krzyżowa zakończy się około godziny 21 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, znanym również jako dawny kościół garnizonowy.

Po zakończonym nabożeństwie wierni będą mieli okazję uczestniczyć w adoracji relikwii Krzyża Świętego oraz przystąpić do spowiedzi świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Organizatorzy proszą uczestników o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów, aby dodać wydarzeniu jeszcze większej atmosfery duchowej wspólnoty.

reklama
Szykuje się kolejna "krucjata" wiernych przeciwko Lidlowi

Droga Krzyżowa to dla wielu osób ważny element przygotowań do święta Wielkanocy, okazja do zrozumienia cierpienia i miłości Jezusa Chrystusa oraz do osobistej refleksji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Olsztyna oraz okolic do wzięcia udziału w tej niezwykłej uroczystości, aby wspólnie przeżyć duchowe doświadczenie i przybliżyć się do tajemnicy męki Pańskiej.

Dziś Droga Krzyżowa w Olsztynie religia Olsztyn, Wiadomości, zShowcase
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Od białego wnętrza do malowideł. Rewitalizacja grekokatolickiej cerkwi w Olsztynie

Wojciech Cejrowski protestuje przeciwko inwestycji pod Olsztynem. Mówi o diable