13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Ulicami Olsztyna przeszła Droga Krzyżowa

OlsztynUlicami Olsztyna przeszła Droga Krzyżowa
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W piątkowy wieczór ulicami Olsztyna przeszła Droga Krzyżowa. Nabożeństwu przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Modlitwę poprzedziła msza św. w konkatedrze św. Jakuba.

reklama

– Jezus nie szedł szerokimi alejami. Droga na Golgotę prowadziła przez miasto, wąskimi uliczkami Jerozolimy. Droga ta nie była pusta, towarzyszyły Mu tłumy, Ci którzy wydali wyrok, przechodnie, mieszkańcy, którzy nie zadawali sobie pytania dlaczego tam są, obserwatorzy kolejnej egzekucji skazańca. Dzisiaj my wychodzimy z tłumem przez miasto. Dzisiaj droga krzyżowa wiedzie przez ulice Olsztyna. Znajdźmy w sobie odpowiedź na pytanie: dlaczego? Znajdźmy chwilę by znaleźć intencje. I prośmy: Panie weź nas ze sobą! Bo to On nosi nas po ulicach miasta, jak krzyż tuli do siebie i zdaje się prosić: zobacz człowieku: jestem – mówił na wstępie nabożeństwa abp Górzyński.

Z Olsztyna wyruszyła pielgrzymka rowerowa do grobu bł. ks. Popiełuszki

Droga Krzyżowa wyruszyła z przed olsztyńskiej konkatedry i przeszła ulicami Staszica, między ulicami Prostą a Staromiejską oraz między ulicami św. Barbary a Zamkową, wzdłuż ulic Zamkowej, Nowowiejskiego, Konopnickiej i Kromera do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny garnizonowy). Rozważania w tym roku przygotował Ks. Paweł Grzesiak, kapłan warmiński, obecnie studiujący w Rzymie.

reklama

Po zakończeniu nabożeństwa wierni mieli możliwość adoracji relikwii Krzyża Świętego oraz spowiedzi. Tegoroczna olsztyńska droga krzyżowa była ofiarowana z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Olsztyna i pokój na świecie.

źródło: Archidiecezja Warmińska, fot. Łukasz Czechyra

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×