11 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

12-letni kierowca i jego matka poniosą konsekwencje po nielegalnej jeździe

Kętrzyn12-letni kierowca i jego matka poniosą konsekwencje po nielegalnej jeździe

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Kętrzyna zatrzymali 12-letniego chłopca, który prowadził motorower, przewożąc swoją matkę. Zgodnie z prawem, nie ma on uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu, co może skutkować poważnymi konsekwencjami.

reklama

Nielegalne przewożenie matki przez 12-latka

W środę rano, kilka minut przed godziną 10:00, policjanci zauważyli jednoślad, który wyjechał z drogi powiatowej na drogę wojewódzką. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej, gdzie okazało się, że kierującym był 12-letni chłopiec. W dodatku, w pojeździe znajdowała się jego matka.

Konsekwencje dla nieletniego kierowcy i jego matki

Prawo jazdy można uzyskać dopiero po ukończeniu 18. roku życia, dlatego nielegalne prowadzenie motoroweru przez 12-latka może skutkować poważnymi konsekwencjami. Chłopak będzie musiał odpowiedzieć przed sądem dla nieletnich, a jego matka również poniesie konsekwencje za udostępnienie synowi pojazdu.

reklama
Niebezpieczne zachowanie za kierownicą. Jakie konsekwencje grożą recydywiście drogowemu?

Nieodpowiedzialne zachowanie rodzica

Matka 12-latka, zamiast szukać innych rozwiązań, postanowiła pozwolić synowi na prowadzenie pojazdu. Niestety, ta decyzja może kosztować ją dużo więcej niż tylko mandat. Policja przekaże informacje o nieletnim kierowcy do sądu rodzinnego, co może skutkować dodatkowymi konsekwencjami.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
badacz netu
2 kwietnia 2023 08:56

Od 10 lat można mieć kartę rowerową, znać przepisy i jeździć po centrum Warszawy. Dzieciak pomaga matce w egzystencji żyjąc w Polsce B a te policyjne wyw*oki skreowali teraz tylko statystykę. To ma mało wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Jedyne co potrafią to swój obowiązek jakim jest m.in. pomoc osobom starszym, niedołężnym, które spotkają na ulicy rozdmuchać do rangi wydarzenia, a z takich elementów w mundurach robić bohaterów i facjaty pokazywać w mediach. To jest dopiero śmieszne. To tak jak by pokazywać w gazecie lekarza bo zszył pacjentowi rane, które nie zaropiała i robić z niego bohatera.

Gregor
2 kwietnia 2023 07:51

Bzdury i duby smalone. Prawo jazdy AM na motorower można mieć od 14 roku życia.

Popularne
Ogłoszenia

Szybki i zatrzymany. Grupa SPEED wprowadza porządek na S-7

Pijany kierowca próbował przekupić policjantów kwotą 32 tys. zł