16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zakończona naprawa podpory mostu na obwodnicy Olsztyna. Ruch przywrócony!

OlsztynZakończona naprawa podpory mostu na obwodnicy Olsztyna. Ruch przywrócony!

Naprawa podpory mostu MS-27 na obwodnicy Olsztyna w ciągu S51 została zakończona, a ruch na obiekcie odbywa się teraz po obu jezdniach. W listopadzie ubiegłego roku, podczas rutynowego przeglądu, zauważono nieprawidłową pracę jednej z podpór. Chociaż nie stwarzała ona bezpośredniego ryzyka katastrofy budowlanej, decyzja o zamknięciu nitki obiektu w kierunku Ostródy miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników drogi.

reklama

Wspólnie z wykonawcą przystąpiono do działań zabezpieczających i monitorujących, tymczasowo stabilizując słup podpory i instalując czujniki monitorujące pracę konstrukcji. W celu przywrócenia ruchu na wyłączonej nitce obiektu, konieczne było wzmocnienie gruntu wokół podpory. Początkowo planowano zastosować iniekcję strumieniową, lecz ze względu na nieodpowiednie parametry osadów organicznych zdecydowano się na wzmocnienie fundamentu podpory za pomocą ścian szczelinowych.

Po zakończeniu naprawy, przeprowadzono próbne obciążenie konstrukcji, które potwierdziło prawidłowe działanie naprawionej podpory. Bieżące i okresowe przeglądy elementów infrastruktury drogowej, takich jak mosty, są rutynowymi działaniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które pozwalają na wczesne wykrywanie wad i usterek oraz skuteczne eliminowanie ryzyka wystąpienia poważniejszych awarii.

reklama

W kolejnych miesiącach zespół ekspertów zbada pracę całej konstrukcji obiektu i wskaże, czy konieczne będą jeszcze dodatkowe działania naprawcze.

źródło: GDDKiA

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wacek
31 marca 2023 14:45

podpora była ok ale trzeba było sciemnic i wyciągnąć kasę

po co jesteście?
30 marca 2023 13:25

Typowe, informacja podana po fakcie.

Polecane
Ogłoszenia