18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024

White 2115 dołącza do składu Kortowiady 2023!

Do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów pozostało już 8 tygodni! Nabiera ona coraz wyraźniejszych kształtów głównie dzięki cotygodniowym informacjom przekazywanym przez organizatorów. W tym tygodniu do grona artystów, którzy wystąpią na Plaży Kortowskiej dołączył White 2115.

Okrzyknięty w 2022 roku najpopularniejszym polskim muzykiem raper – znalazł się na szczycie podsumowania Spotify 2022 – związany jest z wytwórnią SBM Label i to tam od 2017 roku rozwija swoją karierę. Dzięki swoim trzem solowym albumom zasłużył na miano króla wakacji. Singiel z jego najnowszej płyty, „RiRi”, był najpopularniejszą piosenką zeszłorocznych wakacji. Krążek „Pretty Boy” jeszcze przed premierą uzyskał status platynowej płyty.

White 2115 to ostatni z 15 artystów, którzy wystąpią w maju na kortowiadowej scenie. W trakcie nadchodzącej edycji tego festiwalu studenckiego wystąpi: Kul, Mrozu, Gibbs, White 2115, Oki, Ralph Kaminski, Igo, Błażej Król, Michał Szczygieł, bryska, Julia Rocka, Zalia, Enej oraz Sarius. W następny wtorek, jak zapowiadają organizatorzy, ma zostać opublikowany szczegółowy line-up z podziałem na dni. Przypominamy, że koncerty odbywać się będą na Plaży Kortowskiej 25, 26, i 27 maja.

Dziś do sprzedaży trafiła III pula biletów, w której oprócz karnetów dostępne są także bilety jednodniowe. Można je nabyć wchodząc na oficjalną stronę internetową olsztyńskich juwenaliów, pod adresem: www.bilety.kortowiada.pl.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie oraz MAX Premium Burgers. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.