-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!

Materiał zewnętrznyKortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!

Przed nami kolejna odsłona Kortowiady, czyli najlepszych juwenaliów w Polsce! Organizatorzy pracują nad nią już od jakiegoś czasu, by ponownie dostarczyć uczestnikom najpiękniejszych emocji i stworzyć magiczne wspomnienia z tego studenckiego święta.

reklama

Fanów wydarzenia z całą pewnością ucieszy fakt, że znowu odbędzie się ono w maju! 62. edycja Kortowiady potrwa dokładnie od 24 do 27 maja 2023 roku. Scena Główna ponownie stanie na urokliwej i przyjaznej dla uczestników Plaży Kortowskiej, a koncerty odbywać się będą od 25 do 27 maja. Podobnie jak podczas poprzedniej edycji wystąpi na niej 15 artystów, reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne. Zadowoleni będą zarówno fani rocka czy rapu, jak i miłośnicy muzyki alternatywnej bądź popu. Wszystkie kortowiadowe wieczory będzie można natomiast spędzić na Silent Party. W ciągu dnia na uczestników czekać będzie wiele atrakcji w postaci wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz rozrywkowych. Wiele z nich, wzorem lat poprzednich, będzie miało związek z wybraną tematyką.

Michał Szczygieł wystąpi na Kortowiadzie 2023!

W 2023 roku będzie kosmicznie! – Każdego roku wybierany jest inny motyw przewodni olsztyńskich juwenaliów, a podczas tej edycji będzie to tematyka kosmiczna. To konsekwencja naszej chęci zaangażowania się w Rok Mikołaja Kopernika, którym ustanowiono rok 2023. Od dłuższego czasu, będąc częścią społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, słyszeliśmy o intensywnych przygotowaniach do gloryfikacji schedy, którą zostawił po sobie uczony – tłumaczy Aleksandra Siwiecka, obecna przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. – Obok kulturalnej i rozrywkowej części naszego festiwalu studenckiego chcemy zrealizować szereg aktywności edukacyjnych oraz popularnonaukowych, które, mamy nadzieję, zainspirują naszych odbiorców do odkrywania złożoności otaczającego nas świata. Będziemy mogli puścić także wodze fantazji w aspekcie wizualnym.

reklama

Wzorem lat poprzednich kolejne karty będą odkrywane stopniowo – niecierpliwi mogą wypatrywać nowych ogłoszeń w każdy wtorek, począwszy od 20 grudnia. Wtedy także ruszy sprzedaż biletów z pierwszej puli.

Znamy kolejnego artystę Kortowiady 2023: Igo wystąpi na Scenie Głównej

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

reklama

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
..
6 grudnia 2022 23:45

W styczniu nauka zdalna i oszczędności a w maju pełną parą impreza…poziom Olsztyna i UWMu

Popularne

Gibbs dołącza do grona artystów Kortowiady 2023!