19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Gang staruszek ukradł ciastka z wernisażu wystawy o Mikołaju Koperniku w Olsztynie

OlsztynGang staruszek ukradł ciastka z wernisażu wystawy o Mikołaju Koperniku w Olsztynie

Parę dni temu (23.03.2023), na wernisaż wystawy poświęconej Mikołajowi Kopernikowi w olsztyńskim zamku, zorganizowana grupa starszych kobiet wprowadziła zamieszanie, kradnąc ciastka z poczęstunku. Jak podaje Gazeta Wyborcza pracownicy muzeum zareagowali ze zdumieniem i przyznali, że nigdy wcześniej nie spotkali się z taką sytuacją.

reklama

Unikatowe eksponaty na wystawie

Wystawa “Copernici tempus et studium. Czas i praca Kopernika” pokazuje unikatowe księgi ze zbioru Mikołaja Kopernika z oryginalnymi zapiskami uczonego. Rarytasy te można oglądać raz na kilkanaście lat. Jednak starsze kobiety, które przybyły na wernisaż, były zainteresowane innymi rarytasami – ciastkami z poczęstunku.

Bezradność pracowników muzeum

Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, Piotr Żuchowski, opowiada, że kobiety zaczęły pakować ciastka do przyniesionych kartonów, ignorując prośby pracowników. Wszyscy byli bezradni, a wezwanie policji lub wyprowadzenie pań przez ochronę było ostatecznością.

reklama

Skąd wiedziały o poczęstunku?

Zazwyczaj wernisaże muzealne są skromne i nie towarzyszą im bogate poczęstunki. Tym razem jednak ciastka były wyjątkowo pyszne, a kobiety musiały jakoś wyczuć okazję. W Olsztynie zdarzały się osoby, które niezawodnie pojawiały się na imprezach z poczęstunkiem, ale ostatnie lata były dla nich trudne z powodu ograniczenia liczby takich wydarzeń.

Łakomstwo czy efekt ubóstwa?

Niezwykłe zachowanie pań podczas wernisażu budzi pytania o motywy ich działania. Czy było to zwykłe łakomstwo, czy może uboczny efekt rosnącej drożyzny i ubożenia społeczeństwa? Na razie pozostaje to niejasne, ale sytuacja na pewno będzie długo pamiętana przez pracowników muzeum i uczestników wernisażu.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza, fot. Łukasz Kulicki/Muzeum Warmii i Mazur

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
28 marca 2023 18:07

Takie starsze panie widziałam na spędach Pana Tuska

???????
28 marca 2023 13:20

A po incydencie, hop siup do kościółka. Taka to prawilna Polska. Cebule i mochery

Polecane