W związku z obchodami Narodowego Dnia Życia, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie zorganizowano spotkanie pt. “Szkoda Życia”, poświęcone problemowi uzależnień od mediów cyfrowych. Impreza zgromadziła uczniów z olsztyńskich liceów ogólnokształcących, a także Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.
24 marca, co roku, przypada Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm RP w 2004 roku. Tego dnia organizowane są różne wydarzenia i inicjatywy mające na celu promowanie szacunku dla życia ludzkiego, rodziny oraz solidarności społecznej.
W ramach olsztyńskiego spotkania uczestnicy brali udział w debacie prowadzonej przez psychoterapeutę Dariusza Poniewozika. Dyskusja dotyczyła zagrożeń wynikających z nadmiernej ekspozycji na media cyfrowe i wpływu tego zjawiska na jakość życia młodych ludzi. W trakcie debaty poruszane były również kwestie roli rodziców oraz szkoły w profilaktyce uzależnień od mediów cyfrowych.
Spotkanie “Szkoda Życia” nie tylko dostarczyło uczestnikom wiedzy na temat uzależnień od mediów cyfrowych, ale również było okazją do wspólnego spędzenia czasu i nawiązania dialogu między uczniami i specjalistami. Wprowadzenie artystyczne w postaci występu Rodzinnej Orkiestry Burdalskich nadało wydarzeniu nieco lżejszego charakteru.
Podsumowując, obchody Narodowego Dnia Życia w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przyczyniły się do zwrócenia uwagi na problem uzależnień od mediów cyfrowych, szczególnie wśród młodzieży. Spotkanie pt. “Szkoda Życia” stanowiło doskonałą okazję do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz propagowania szacunku dla życia ludzkiego i rodziny.
źródło: UW, fot. UW