12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Spalił trzy domy. Mieszkaniec Olsztyna zatrzymany!

OlsztynSpalił trzy domy. Mieszkaniec Olsztyna zatrzymany!

Policjanci z Dywit zatrzymali 47-letniego mieszkańca Olsztyna podejrzanego o podpalenie trzech domków letniskowych. Informacja została przekazana w czwartek przez warmińsko-mazurską policję. Publikacja wizerunku mężczyzny w mediach znacząco przyczyniła się do ustalenia jego tożsamości.

reklama

Straty wynoszą 300 tys. zł

W wyniku pożaru, który wybuchł pod koniec lutego na terenie gminy Dywity, nikt nie odniósł obrażeń, jednak szacowane straty wyniosły aż 300 tys. zł. Od samego początku śledczy podejrzewali, że pożar mógł być celowym podpaleniem.

Zatrzymanie podejrzanego dzięki mediom

Dzięki opublikowaniu wizerunku mężczyzny podejrzanego o podpalenie w mediach, policja z Dywit zdołała zatrzymać 47-latka. Nagrania z monitoringów zostały zabezpieczone, co pomogło w dotarciu do podejrzanego.

reklama

Podejrzany przyznał się do winy

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany oblał łatwopalną cieczą i podpalił jeden z domków letniskowych. Ogromny ogień przeniósł się następnie na dwa kolejne domki. Mariusz P., jak ustalono, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, które są obecnie weryfikowane. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Pożar wiatraka: strażacy mieli trudności z opanowaniem zagrożenia

Grozi mu do 10 lat więzienia

47-latkowi zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie pożaru prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

reklama

źródło KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Pożar galerii handlowej. Nagranie wideo

Sześcioosobowa rodzina, w tym 90-letnia kobieta, bez dachu nad głową po pożarze