25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Czemu tramwaj stoi przy McDonald’s i nie kursuje? MPK wyjaśnia nietypową sytuację

OlsztynCzemu tramwaj stoi przy McDonald's i nie kursuje? MPK wyjaśnia nietypową sytuację

Czytelnik przesłał naszej redakcji zdjęcie nietypowej sytuacji na torowisku przy ul. Dworcowej, gdzie zauważył, że tramwaj stoi nieruchomo koło restauracji McDonald’s. Postanowiliśmy wyjaśnić, co się dzieje, i zwróciliśmy się z prośbą o informacje do rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Olsztynie.

reklama

Rzecznik MPK Olsztyn potwierdził, że jeden z tramwajów stoi na torowisku przy ul. Dworcowej między godzinami 9:00 a 14:00, oczekując na wyjazd na trasę. Powodem tej nietypowej sytuacji są prace związane z modyfikacją torowiska na ul. Towarowej, gdzie obecnie trwa budowa rozjazdu-mijanki. W związku z tym, jeden tor jest częściowo wyłączony z ruchu.

Rzecznik poinformował, że taka sytuacja może potrwać do końca bieżącego tygodnia. Mieszkańcy Olsztyna powinni więc spodziewać się nieco innych niż zwykle warunków na trasie tramwajowej. Warto jednak podkreślić, że obecne prace na torowisku mają na celu poprawę infrastruktury tramwajowej, co w przyszłości przyczyni się do lepszego funkcjonowania komunikacji miejskiej.

reklama

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za przesłanie zdjęcia i zachęcamy do dalszego informowania nas o niecodziennych sytuacjach, które warto wyjaśnić.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
22 marca 2023 16:35

Może tramwajarz wyskoczył do Mc Donalda na jedzonko? A że było dobre, to trochę mu zeszło.

sssss
22 marca 2023 15:02

No tak Nie bardzo od 9 do 14 🙂 Pierwszego dnia stał ponad 24 godziny

Polecane