20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Od września zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

WiadomościOd września zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

reklama

Od dnia 01.09.2021 r. (środa), w związku z zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

• w dni robocze obowiązuje rozkład jazdy „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)”;
• linie autobusowe 103 i 130 we wrześniu, podczas letnich wakacji na uczelniach wyższych, kursują według specjalnego rozkładu jazdy;
• linia autobusowa 304 funkcjonuje w skróconych godzinach;
• linia autobusowa 307 funkcjonuje wyłącznie w weekendy.

reklama

Wznowienie funkcjonowania linii autobusowych 302, 303, 305 i 309 oraz linii tramwajowej 3 zaplanowane zostało na październik, wraz z rozpoczęciem roku akademickiego na uczelniach wyższych.

Od początku września poprawiona zostanie dostępność komunikacyjna dla mieszkańców Osiedla Generałów. We współpracy z Radą Osiedla zdecydowano o uruchomieniu nowych przystanków: Popiełuszki oraz Bilitewskiego na ul. Popiełuszki. Przystanki obsługiwać będą autobusy linii dowozowych 201 i 203.

Nowe trasy wyglądać będą następująco:

reklama

Autobusy linii 201 nie będą zatrzymywać się na przystanku Popiełuszki w kierunku ul. Bilitewskiego (po zachodniej stronie ul. Popiełuszki), natomiast autobusy linii 203 nie będą zatrzymywać się na przystanku Popiełuszki w kierunku ul. Wilczyńskiego (po wschodniej stronie ulicy Popiełuszki).

Ponadto, również od 01.09. wprowadzone zostają korekty w rozkładach jazdy linii:

• linia tramwajowa 3 i autobusowa Z-3 – godziny odjazdów ulegają zmianie wyłącznie dla przystanku Filharmonia w kierunku Skweru Wakara;
• linie autobusowe 101, 127 – zmiany w kursach z Redykajn w dni robocze, w tym likwidacja skróconych kursów linii 127 do Pstrowskiego-Sikorskiego, w zamian uruchomienie dodatkowych kursów linii 101 do Dworca Głównego;
• linia autobusowa 106 – drobne zmiany godzin odjazdów z przystanku Składowa w kierunku Gutkowa w dni robocze;
• linia autobusowa 128 – zmiany rozkładowe wzmacniające obsługę dzielnicy przemysłowej (odcinek Dworzec Główny – Cementowa) w wybranych godzinach w soboty, niedziele i święta;
• linia autobusowa 129 – uruchomienie nowego przystanku – Dorotowo-Kepijko – po wyjeździe z Dorotowa w stronę Stawigudy; przystanek funkcjonował będzie jako warunkowy (na żądanie) w obu kierunkach.

Nowe rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDZiTu.

Źródło: ZDZiT

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane