27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024

Zalia wystąpi w maju na kortowiadowej scenie!

Organizatorzy nadchodzącej Kortowiady 2023 już od grudnia dzielą się informacjami na temat tego wydarzenia. Szczególnie wyczekiwane są z pewnością te dotyczące artystów, którzy wystąpią na Scenie Głównej. Line-up Kortowiady ma już niewiele tajemnic, ponieważ ujawniono już 13 z 15 wykonawców i zespołów, które pod koniec maja wystąpią na Plaży Kortowskiej. Do grona, w którym znalazł się Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Igo, Błażej Król, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, Julia Rocka oraz Mrozu, w minionym tygodniu dołączył zespół Enej. Dziś natomiast ujawniono, że powiększyło się ono o kolejną młodą i zdolną artystkę – Zalię!

Zalia, czyli Julia Zarzecka, to 21-letnia wokalistka i kompozytorka. Jej mocny soulowy głos sprawia, że jest bardzo wyrazistą postacią na polskiej scenie muzycznej. Jej życie od dzieciństwa połączone jest z muzyką – już jako dziecko poprosiła o zapisanie do szkoły muzycznej. Od 2020 roku sama wydaje swoją muzykę, a jej drugi w karierze singiel, „sierpień”, trafił na playlistę najczęściej udostępnianych utworów w Polsce „Viral 50 – Polska Spotify”. Od tamtego momentu każda jej kolejna piosenka cieszy się dużą popularnością. Najwięcej inspiracji w swojej twórczości czerpie z różnorodności dużych miast.

Karnety na wydarzenie są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Kortowiady, pod adresem: www.bilety.kortowiada.pl. Do 27 marca można kupić je w niższej cenie, a dzień później, 28 marca, w sprzedaży znajdzie się III pula biletów, w ramach której będą dostępne zarówno karnety, jak i bilety jednodniowe.

Przypominamy, że Kortowiada 2023 rozpocznie się 24 maja i potrwa do 27 maja. Organizatorzy przygotowują szereg różnorodnych wydarzeń i form aktywności, w których uczestnicy będą mogli brać udział podczas kortowiadowych dni oraz wieczorów.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

Patronatem medialnym wydarzenie objęli: Wirtualna Polska, CGM, TKO Olsztyn, Ukiel Info, olsztyn.com.pl, DlaStudenta.pl, Gazeta Olsztyńska, Radio Eska oraz Radio UWM FM.